امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 00:56
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

زنان گنابادی با برپایی راهپیمایی، ترویج فرهنگ حجاب را خواستار شدند

 جمعی از زنان مومن گنابادی با برپایی راهپیمایی عفاف و حجاب پایبندی خود را به حفظ حجاب اسلامی اعلام و از پدیده شوم بدحجابی ابراز انزجار كردند.


به گزارش خبرنگار ایرنا در این راهپیمایی كه روز چهارشنبه همزمان با سالروز واقعه خونین مسجد گوهرشاد و روز بزرگداشت عفاف و حجاب برگزار شد زنان دیار رهبر قیام گوهرشاد - 'محمد تقی بهلول گنابادی ' - از ساعت 9 صبح درمیدان غدیر گناباد تجمع و به سمت مصلای این شهر راهپیمایی كردند.

 

شركت كنندگان در این مراسم با گرامیداشت یاد 150 بانوی شهید واقعه مسجد گوهرشاد با سردادن شعارهایی همچون ' اشاعه فساد و بی حیایی - سیاست كهنه آمریكایی ' ، ' حفظ چادر حفظ دین و مذهب است - شیوه زهرا و درس زینب است ' ، ' چادر حجاب برتر است – خشنودی پیغمبر است ' و 'حفظ شعائردین – رعایت حجاب است ' از حفظ حریم حجاب و عفت عمومی اعلام حمایت كردند.

راهپیمایان همچنین با حمل پرده نوشته هایی با مضامین ضرورت حفظ حجاب و آثار رعایت عفت و پاكدامنی در تعالی جامعه و سر دادن فریاد ' نیروی انتظامی – امنیت اخلاقی ' ، ' ای قوه قضایی – امنیت اخلاقی ' از مسوولان دستگاههای فرهنگی ، نیروی انتظامی و قوه قضاییه خواستند با اجرا و پیگیری طرح های فرهنگی و انتظامی با ترویج بدحجابی در جامعه مقابله كنند.

 

در پایان این راهپیماییی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد هدف از برگزاری این راهپیمایی و تجمع را ایمن كردن جامعه در مقابل توطئه های دشمنان، تعظیم مقام 150 بانوی شهید واقعه گوهرشاد در دوران استبداد رضا خان و لبیك به ندای رهبر فرزانه انقلاب در گسترش فضای اخلاقی اعلام كرد.

 

حجت الاسلام 'عباسعلی فاطمی' با گلایه از مسوولان بعضی تالارهای عروسی در شهرستان از مردم خواست در برگزاری مراسم جشن به رعایت حدود شرعی بیشتر توجه كنند.

وی همچنین از تلاش جامعه بازار گناباد برای حفظ فرهنگ حجاب و حیا قدردانی كرد و از آنان خواست مانكنهای نامناسبی را كه به تعداد معدودی در بازارهای شهرستان دیده می شود جمع آوری كنند.

در این مراسم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بسته های فرهنگی و بروشورهایی را با موضوع تاریخچه و فلسفه حجاب در میان راهپیمایان توزیع كرد.

در پایان این راهپیمایی، قطعنامه ای در پنج بند قرائت شد كه حاضران در مراسم با فریاد تكبیر از مفاد آن اعلام حمایت كردند.

در این قطعنامه ضمن تاكید بر ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از دستگاههای قضایی و انتظامی خواسته شده بود كه با مروجان بدحجابی در جامعه و واردكنندگان لباسهای نامناسب برخورد كنند.

 

 

 


 

مدرس حوزه و دانشگاه:
افراد بدحجاب گوهر خود را نشناخته اند
گناباد - یك مدرس حوزه علمیه و دانشگاههای مشهد گفت:كسانی كه به موضوع حجاب اعتراض می كنند هنوز به خودشناسی نرسیده اند.

 

'لیدا نادرنیا' روز چهارشنبه در جمع زنان شهرستان گناباد در مصلای امام خمینی (ره ) این شهرستان، افزود : آمران به معروف و ناهیان از منكر باید پیش از هر گونه تذكر مستقیم به دیگران برای رعایت حجاب ابتدا خود را بشناسند و سپس در جمعیت مخاطب خودشناسی ایجاد كنند زیرا اگر زنان و مردان و جوانان ما خود را بشناسند حجاب برای آنان مساله ای پذیرفته شده خواهد بود.

وی با بیان اینكه پرداختن به مساله حجاب به صورت مستقیم آثار منفی دارد، گفت : هر قدر تلاش می كنیم كه با برگزاری همایش ها و نشست ها و اجرای طرح های ضربتی حجاب را در جامعه نهادینه كنیم بیشتر نتایج منفی گرفته ایم ، زیرا آموزش حجاب باید از مهد كودك ها آغاز شود و ترویج مساله حجاب در میان جوانان نیز به اجرای طرح های فرهنگی دقیق در دوره های 10 ساله نیاز دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاكید بر اینكه نمی توان كسی را به زور به حفظ حجاب وادار كرد افزود : اساسا دین اسلام دین زور نیست ، دین عشق است و به تبع آن فلسفه حجاب نیز عشق و ایمان است كه به اجبار در كسی ایجاد نمی شود ، این عشق و ایمان را باید با محبت به فرزندانمان بیاموزیم و آنان را از ابتدا با گوهر وجودی خودشان آشنا كنیم.

نادرنیا خداشناسی را نتیجه مستقیم خودشناسی دانست و گفت : هر كس خود را بشناسد خدا را خواهد شناخت و كسی كه خدا را بشناسد در همه امور تنها رضای او را در نظر می گیرد و در این میان ترویج حجاب دیگر مساله دشواری نخواهد بود.

او مخاطب شناسی و جامعه شناسی را نیز از دیگر لوازم مورد نیاز آمران به معروف و ناهیان از منكر عنوان كرد و افزود : برای ترویج حجاب نباید به شخصیت انسان ها تعرض كنیم ، بلكه باید خود را به ابزار روانشناسی ، مخاطب شناسی و جامعه شناسی مجهز كنیم ، مطالعه كنیم با مردم با زبان خوش سخن بگوییم و با آنان ارتباطات مستحكم برقرار كنیم ، زیرا اگر روابط ما با دیگران مناسب و خوشایند باشد آنان امر به معروف و نهی از منكر را ساده تر می پذیرند.

وی تاكید كرد : خطاب اسلام برای حفظ حجاب تنها به زنان نیست و در آیات 30 و 31 سوره نور كه آیات مربوط به حجاب است خداوند ابتدا مردان را به رعایت عفت و پاكدامنی و حفظ نگاه فراخوانده است و همین مساله نشان می دهد كه همان قدر كه این موضوع برای زنان اهمیت دارد ، برای مردان نیز مهم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000