امروز: شنبه, 05 خرداد 1397 07:54
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

بازار کتاب سرمایه اولیه را بر نمی‌گرداند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت: با تمام زحمتی که نویسنده برای نوشتن کتاب می‌کشد بازار کتاب سرمایه اولیه را بر نمی‌گرداند.
 

به گزارش گناباد20،حمید مهدوی به مناسبت روز قلم در گفت‌وگویي با فارس گفت: در سبد کالای مردم جای کتاب خالی و یا کم رونق است.


وی ادامه داد: در همین گناباد اسفندیار فیاضی شاعر محلی‌سرا دو کتاب ارزشمند را به بازار کتاب عرضه کرده است اگر از هر20 گنابادی یک نفر کتاب‌ها را می‌خرید باید هر دو کتاب به چاپ دوم می‌رسید اما متاسفانه هیچ‌کدام از این کتاب‌ها سرمایه اولیه خود را تامین نکرده است. کتاب در جامعه ما مظلوم واقع شده است.


وی با بیان اینکه عرضه کتاب‌های بی محتوا نیز زیاد شده است، گفت: در عرصه علوم انسانی متراژی برای سنجش کتاب‌ها نیست و به همین دلیل عرضه کتاب‌های بی‌محتوا زیاد شده است.


مهدوی گفت: شما می‌بینید که در بعضی حوزه‌ها صدها جلد کتاب منتشر شده که هیچ کدام از پشتوانه محتوایی مناسبی برخوردار نیستند.


وی در خصوص علت اشتیاق به چاپ کتاب گفت: بعضی از افراد برای برخورداری از امتیازات خاص به چاپ کتاب مبادرت می‌کنند که جوهره ساختاری و محتوایی خوبی ندارند.


مهدوی آسیب در حوزه شعر را وخیم‌تر دانست و گفت: در عرصه شعر با کتاب‌هایی روبه‌رو هستیم که هیچ مایه شاعرانه‌ای در آنها دیده نمی‌شود.


وی گفت: چاپ کتاب در تیراژ 100 و 200 یک فاجعه است و یادآور این نکته که نویسنده به دنبال آن بوده که یک شابک دریافت و نام خود را در فهرست نویسندگان درج کند.


مهدوی که خود نویسنده و در عرصه هنر نمایشی صاحب نظر است، ادامه داد: چه خوب است که کتاب‌ها از نظر علمی نیز ممیزی شوند، تا شاهد بازار بلبشو در عرصه‌ کتاب نباشیم.


وی در مورد بن کتاب که قبلا به اهالی فرهنگ داده می‌شد، گفت: در حال حاضر این کمک به شکل تخفیف کتاب ارائه می‌شود به این شکل که اگر کسی 100 هزار تومان کتاب خرید کند 20 درصد تخفیف می‌گیرد وزارت ارشاد برای جبران این تخفیف با بعضی از فروشندگان کتاب قرارداد، بسته است.


مهدوی با اشاره به کمک اداره ارشاد به نویسندگان گفت: نویسندگان در قالب هنرمندان می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند و حق بیمه سهم نویسنده بسیار پایین است.


وی گفت: اداره فرهنگ ارشاد اقدام به خرید کتاب نیز می‌کند که البته این کتاب‌ها باید شرایط ویژه‌ای داشته باشند که معمولا این خرید در شهرستان‌هایی مثل گناباد صورت نمی‌گیرد.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت: ارشاد از بعضی از طرح‌های پژوهشی نیز حمایت می‌کند.


مهدوی در پایان در خصوص وضعیت آماری نویسندگان گنابادی گفت: ما 95 نویسنده را که صاحب 110 اثر هستند، شناسایی کرده ایم.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11807296
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
2424
9039
2424
11747754
203262
210385
11807296