امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
جمعه, 23 آذر 1397 03:16
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

حل آسیب های اجتماعی با استفاده از ابزارهاي هنر

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد گفت: می توانیم آسیب های اجتماعی را با زبان هنر حل کنیم.

به گزارش گناباد20، ابوالقاسم شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نابرابری، تبعیض، بیکاری و بی عدالتی در توزیع فرصت های شغلی، بی توجهی به نیاز های جوانان و به طور کلی به حاشیه رفتن قانون ، از عوامل بروز آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: متاسفانه مسئولین با مدل سه دهه پیش به سراغ مشکلات امروزی می روند که خود گستردگی آسیب‌های اجتماعی و پیچیدگی آنها را در پی داشته و دسترسی به راه‌حل‌های ممکن را مشکل‌تر کرده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد گفت : آسیب های اجتماعی را می توانیم در پیوند با هنر درمان کنیم. بیان عاطفی در هنر موجب بهبود روابط انسان ها، خلاقیت و بهبود عزت نفس می شود.

شفیعی ابراز کرد: آلام ، درد ها، ناامیدی و روحیه افسرده جامعه که به آسیب های اجتماعی منجر می شود، از طریق هنرهای تجسمی و شنیداری و بصری(نقاشی، نمایش، موسیقی وسینما) تقلیل یافته و هنر با ایجاد نشاط و سرزندگی در میان افراد اجتماع به سلامت وشادابی واعتلای بشرکمک می کند.

وی تصریح کرد: زبان هنر زبان تفاهم بین نسلی است، هنر زبان ارتباط جمعی و موجب تفاهم است .هنر شادی و لذت اجتماعی را از افقی به افق دیگر ارتقاء می بخشد و باعث تکامل و توسعه اجتماعی می شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد عنوان کرد: تماس با هنر و مشارکت درامور هنری می تواند فرار از ناراحتی های تنش زا، آرامش و آسودگی به وجود آورد، چرا که در روند آفرینش هنر جسم، ذهن و روح، انرژی تازه ای دریافت می کند که موجب افزایش هماهنگی و یکپارچگی درون انسان می شود و زمینه های بروز آسیب های اجتماعی را به شدت محدود می کند.

شفیعی خاطرنشان کرد: به طور کلی می توان خیال انگیزی، نوبودن و تازگی، الهام بخشی، زیبایی، انگیزش خلاقیت، بیان درونیات، آموزش اخلاقیات و رواج منش نیک و نشاط و سرزندگی در اجتماع و دوری از روزمرگی و یکنواختی که باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود از فواید اختصاصی هنر است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
تابلو اعلانات شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
12774356
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
584
3730
30460
12708231
66125
144766
12774356