امروز: شنبه, 05 خرداد 1397 07:54
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

نبود پزشک قانونی در گناباد و سرگردانی مردم

این روزها اگر می‌خواهید در گناباد از کسی سیلی بخورید، یا خوردن سیلی را به تاخیر بیندازید و یا کلا بی‌خیال حق و حقوقتان شوید چرا که در گناباد پزشک قانونی وجود ندارد که میزان و اندازه‌ صدمه وارد شده، را بسنجد.
 

به گزارش گناباد20، این روزها اگر می‌خواهید در گناباد بمی‌رید شفاف و روشن بمی‌رید چرا که اگر مرگ شما همراه با شک و تردید باشد اقوامتان باید برای تشخیص علت مرگ، جنازه‌یتان را روی کول بگیرند و به یکی از شهرستان‌های همجوار ببرد.


این روزها اگر می‌خواهید در گناباد  از کسی سیلی بخورید، یا خوردن سیلی را به تاخیر بیندازید و یا کلا بی‌خیال حق و حقوقتان شوید چرا که در گناباد پزشک قانونی وجود ندارد که میزان و اندازه‌ صدمه وارد شده، را بسنجد. 


و اگر مصر باشید که حتما با مراجعه به پزشک قانونی به حق و حقوقتان برسید  باید روانه یکی از شهرستان‌های همجوار شده در صف نوبت بایستید و رنج آوارگی و سرگردانی را تحمل کنید تا برگه میزان خسارت وارد شده بر صورت خود را دریافت کنید و شاید رنج سفر و آوارگی و تحقیر شما را کلا از دنیا  بیزار کند. 


بله پزشک قانونی شهرستان گناباد استعفا داده و مشکلات فراوانی را فرا روی شهروندان گذاشته است، تاکنون استعفای یک شخص این همه برای مردم مشکل ایجاد نکرده بود. در همین گناباد چند سال پیش فرماندار شهرستان به صورت ناگهانی استعفا داد و بلافاصله معاون فرماندار سررشته کارها را در دست گرفت. اما این میزان که استعفای پزشک قانونی مردم را دچار مشکل کرد آن استعفا مشکل‌ساز نبود. 
 یکی از شهروندان گنابادی که به پزشکی قانونی یکی از شهرستان‌های همجوار گناباد مراجعه کرده است، به خبرنگار فارس می‌گوید: مردم واقعا از جهت نبود پزشک  قانونی در شهر گناباد دچار مشکل هستند و مسوولین باید در این زمینه اقدام کنند.


وی در ادامه می‌افزاید: به پزشکی قانونی یکی از شهرستان‌های همجوار مراجعه کردم که به دلیل مراجعات زیاد و نبودن نوبت ساعت‌ها سرگردان و معطل ماندم. واقعا حق کسی که یکی از عزیزان خود را از دست داده و یا خودش مورد ضرب و شتم قرار گرفته، این است که با آن همه فشار روحی روانی آواره شهر و دیار دیگری بشود؟


ظاهرا برای حل مشکل باید یکی از پزشکان عمومی شهر لطف کند و مسوولیت پزشکی قانونی را بپذیرد که گویا این لطف هنوز شامل حال مردم نشده است. 


دادستان گناباد نیز چندی پیش در جمع خبرنگاران گفته بود که  هیچ پزشکی از گناباد حاضر به قبول این مسوولیت نیست.

 
با اینحال یک منع  آگاه در عرصه پزشکی گناباد  نیز معتقد است ظاهرا پذیرفتن این مسوولیت برای پزشکان جاذبه‌ای ندارد. 


وی به خبرنگار ما می‌گوید: حقوق ماهانه‌ای که یک پزشک قانونی پاره وقت می‌گیرد (ماهیانه یک میلیون و 200هزار تومان) است که با توجه به سختی کار رغبت برانگیز نیست. یک پزشک برای پذیرفتن مسوولیت پزشکی قانونی باید 3 ماه در مشهد دوره آموزشی را سپری کند که همین مدت زمان برای بیکار ماندن یک پزشک نیز مزید بر علت است که جاذبه‌ای برای پزشک قانونی شدن وجود نداشته باشد. این درحالی است‌که گویا پزشک قانونی استان حاضر به استخدام پزشک به صورت تمام وقت است اما  به نظر می‌رسد هیچ پزشک بیکاری  در این شهر وجود ندارد. و البته اینکه در این شهر پزشک بیکار وجود ندارد جای بسی خوشحالی است، در این وانفسای بیکاری حداقل پزشکان گناباد وضع اشتغالشان خوب است و بابت این مساله نیز شکرگزار  بود. 


به هرحال مردم گناباد که سابقه 2500 سال تمدن را یدک می‌کشند و در همین گذشته‌های نه چندان دور جزء 7 شهرستان خراسان بزرگ بوده‌اند انتظار دارند که از نهاد پزشک قانونی برخوردار باشند و رنجی بر رنجشان اضافه نشود. هیچ کسی با دل خوش به پزشکی قانونی مراجعه نمی‌کند بلکه رنج و دردی را همراه خود دارد. مسوولان بهتر است هرچه زودتر در این خصوص چاره‌ای بیاندیشند چرا که با روانه کردن مردم متالم به شهرستان‌های همجوار درد و رنجشان را افزونتر می‌کنیم.

گزارش از: صادق ایزدی نوقابي- فارس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11807297
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
2425
9039
2425
11747754
203263
210385
11807297