امروز: شنبه, 05 خرداد 1397 17:46
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اولویت هزینه کرد زکات فطریه باید به محرومین باشد

امام جمعه گناباد در جلسه شورای زکات شهرستان بر پرداخت زکات فطریه به محرومین تاکید کرد.

به گزارش گناباد20، امام جمعه گناباد امروز 25 خرداد ماه 96 در جلسه شورای زکات شهرستان که با حضور مسولین در محل دفتر امام جمعه برگزارشد بر پرداخت زکات به محرومین تاکید کرد وگفت: زکات جمع اوری شده در روستاها و مناطق محروم باید به محرومین همان منطقه پرداخت شود و سپس به کارهای عمرانی بپردازند.

حجت السلام حسن صادقی افزود:حضور پر رنگ اعضای شورای زکات در روستاها می تواند موثر باشد و به منظور تشویق مردم به پرداخت زکات می توان از افراد ی که بیشترین پرداخت را داشته اند تقدیر نمود.

فرماندارگناباد هم در این جلسه بر تقویت شورای های فرعی زکات در روستاها تاکید کرد وگفت:تبین فلسفه زکات یکی از وظایف اعضا و تمام مردم می باشد.

محمد علی نبی پورافزود:هر مقدار زکات جمع اوری شده درروستا در کارهای عمرانی همان محل هزینه میشود که این عمل باعث تشویق مردم به پرداخت زکات می گردد.

مسول کمیته امداد امام خمینی و دبیر شورای زکات شهرستان هم گفت :در سال گذشته حدود ۶میلیارد ریال زکات جمع اوری شده که از این مبلغ ۴میلیارد ریال صرف کارهای عمرانی و ۲میلیارد ریال ان به محرومین پرداخت شده است.

هادی آریان نژادافزود: در سال گذشته ۴۵۰میلون ریال زکات فطریه در شهرستان جمع اوری شده است و پیش بینی می شود امسال هم همین مبلغ جمع اوری شود. وی افزود:در ۲۵ روستا ستاد فرعی زکات تشکیل شده ودر ۸روستا روحانی مستقر در روستا با این ستادها همکاری دارند.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد هم گفت :علی رغم خشک سالیها در شهرستان کشاورزان و مردم در پرداخت زکات واجب کوتاهی ندارند.

علیرضا حسین زاده گفت :امسال تا کنون۱۶۰۰تن جو و بیش از ۱۱۰۰تن گندم از کشاورزان شهرستان خریداری شده است که هنوز هم ادامه دارد. ‌

منبع:قدس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11809971
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
5099
9039
5099
11747754
205937
210385
11809971