امروز: چهارشنبه, 24 مرداد 1397 05:28
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه گناباد معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناباد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش گناباد20، عباس افواجی معاون حقوقی و امور ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی در این مراسم گفت: یکی از وظایف مهم این اداره کل این است که باید 17 هزار رقبه موقوفات را سنددار کنیم که تا الان نزدیک به 7 هزار و 800 سند صادر شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه داریم که در حوزه شهرستانی و استانی، تعامل سازنده ای با ادارات داشته باشیم ، افزود: طی پنج ساله گذشته بیش از 20 درصد موقوفات تصرف شده در این استان از تصرف متصرفین خارج شد.

وی اکثر موقوفات استان خراسان رضوی را در موارد عزاداری در ایام محرم، قران خوانی، ایتام و ... دانست و اظهار کرد: همه ما تکلیف داریم که در بحث موقوفات در جهت اخذ اسناد و اجرای نیات واقف اقدام کنیم.

نگاه صرفا اقتصادی به موقوفات صحیح نیست

در ادامه محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد نیز با اشاره به اینکه وقف علاوه بر ریشه مذهبی، در فرهنگ و تمدن ایرانی نیز بوده است، گفت: دلیل اصلی بوجود آمدن بحث وقف ایجاد عدالت اجتماعی است.

وی ایجاد عدالت اجتماعی و رسیدگی به محرومان را خصیصه ذاتی وقف دانست و خاطرنشان کرد: در هر منطقه ای که نگاه اجتماعی، حساسیت و همدلی مردم به سایرین بیشتر بوده، موقوفات نیز متنوع تر بوده و از نظر کمی نیز بیشتر است.

فرماندار گناباد یادآور شد: در سال‌های اخیر سازمان اوقاف و امور خیریه اقدامات بسیار خوبی برای احیای موقوفات انجام داده است؛ چرا که اگر موقوفه‌ای از بین برود قطعا بحث ایجاد عدالت اجتماعی دچار تزلزل می‌شود.

نبی پور بیان کرد: نگاه صرفا اقتصادی به موقوفات درست نیست و همانطور که منافع وقف باعث ایجاد عدالت اجتماعی می شود باید در کنار نگاه اقتصادی به این موضوع، مباحث اجتماعی نیز مد نظر قرار گیرد.

فرماندار گناباد با بیان اینکه خشکسالی‌های پی در پی باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کشاورزان این منطقه در سال های اخیر شده است، تصریح کرد: قطعا آن‌ها بر نمی تابند که اجاره موقوفات کشاورزی به یکباره چند برابر شود و بایستی این کار با یک شیب ملایم تری انجام میشد.

در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام سعید غیرتمند تقدیر و حجت الاسلام حسن تقوی مند به سمت رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناباد معرفی شد.

ايسنا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
12239534
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
1117
4132
20637
12181090
78396
152800
12239534