امروز: چهارشنبه, 24 مرداد 1397 05:28
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اخذ مجوز راه‌اندازی رشته مامایی در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عنوان دومین دانشگاه علوم پزشکی در شرق کشور موفق به اخذ مجوز کارشناسی ارشد آموزش مامایی شد.
 

به گزارش گناباد20 و به نقل از وب‌دا، دکتر رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد موافقت نمود.


وی در خصوص پیگیری‌های انجام شده در این خصوص اظهار کرد: در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه در حوزه مامایی، استقرار دانشکده پرستاری و مامایی و حضور نیروهای متخصص این رشته در دانشگاه و نیز راه اندازی بیمارستان علامه بهلول گنابادی که دارای اتاق های ویژه زایمان با شیوه جدید و مورد تایید وزارت بهداشت ( LDR ) است درخواست راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد آموزش مامایی در سال گذشته به شورای گسترش ارسال گردید و پیگیری های لازم برای تحقق آن انجام شد.


دکتر احمدی تصریح کرد: در پی درخواست دانشگاه، هیات بورد بهداشت باروری و مامایی به سرپرستی خانم دکتر تهرانیان، رئیس بورد و مشاور مقام عالی وزارت در امور مامایی در اسفندماه سال گذشته از دانشگاه و بیمارستان علامه بهلول گنابادی بازدید به عمل آوردند و ضمن بررسی مستقیم زیرساخت ها و فرآیندهای آموزشی دانشگاه در حوزه آموزش مامایی، جلسات مشترکی با معاونت آموزشی دانشگاه، هیات رییسه بیمارستان علامه بهلول، اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی و گروه آموزشی مامایی دانشگاه و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی مامایی دانشگاه برگزار کردند که در جلسه جمع‌بندی این بازدید، ایشان ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همدلی بین مسئولان دانشگاه، زیرساخت‌های موجود دانشگاه در حوزه آموزش مامایی را خوب ارزیابی و پیشنهاداتی را نیز در جهت ارتقاء آن ارائه نمودند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: با ارائه این گزارش به شورای گسترش و تایید ظرفیت و توانمندی دانشگاه در حوزه مامایی از سوی اعضای بورد بهداشت باروری و مامایی، شورای گسترش مجوز راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد مامایی را به دانشگاه اعطا نمود.


دکتر احمدی با قدردانی از تلاش‌های معاون آموزشی دانشگاه، هیات رییسه دانشکده پرستاری و مامایی و دانشکده پزشکی و مدیرگروه و اعضای هیات علمی گروه آموزشی مامایی دانشگاه در تحقق دریافت مجوز این رشته مقطع گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی از اولویت‌های دانشگاه است و در سال جاری نیز پیگیری‌های لازم برای دریافت مجوز مقاطع دکترای تخصصی در رشته‌های پرستاری، مامایی و بهداشت عمومی و کارشناسی ارشد در رشته‌های اقتصاد بهداشت، مدیریت خدمات سلامت، سلامت سالمندی، بهداشت پرتوها و میکروب شناسی پزشکی صورت خواهد گرفت.


وی یادآور شد: مجوز کارشناسی ارشد رشته پرستاری سالمندی نیز در اسفندماه سال گذشته برای دانشگاه علوم پزشکی گناباد صادر شد و امیدواریم با توجه به استقلال دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه و پیگیری های به عمل آمده، با اخذ موافقت نهایی شورای گسترش بزودی شاهد تأسیس مقطع دکتری تخصصی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری با گرایش اورژانس ها در این دانشکده نیز باشیم.


شایان ذکر است که دانشگاه علوم پزشکی گناباد بعد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین دانشگاه در بین دانشگاه های علوم پزشکی استان های خراسان و همچنین شرق کشور است که موفق به دریافت مجوز کارشناسی ارشد آموزش مامایی شده است. از ابتدای نیمسال اول تحصیلی 97-1396 پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد مامایی و پرستاری سالمندان در دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز می شود.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
12239543
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
1126
4132
20646
12181090
78405
152800
12239543