امروز: شنبه, 05 خرداد 1397 07:55
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی به دستگاه پیشرفته اسکن چشمی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: با تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی به دستگاه پیشرفته اسکن چشمی مردم جنوب خراسان رضوی از این امکان درمانی برخوردار شدند.
 به گزارش گناباد20، تجهیز مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی به دستگاه (O.C.T) موجب شده است تا با فراهم شدن امکان تشخیص و پیگیری بیماری‌های چشمی در این مرکز، مراجعه بیماران چشم‌پزشکی به خارج از شهرستان، کاهش چشمگیری داشته باشد.

دکتر تبریزی متخصص چشم‌پزشکی مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی در این خصوص گفت:


دستگاه (O.C.T) یکی از مدالیته‌های نوین تصویربرداری در دنیای چشم‌پزشکی است که از حدود ده سال قبل و پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر آن، به صورت روزافزون بر کارایی و کاربرد آن در تشخیص و پیشگیری از بیماری‌های چشمی افزوده می‌شود.


وی با بیان اینکه تصویربرداری دقیق از لایه‌های ده گانه شبکیه چشم با سرعت بالا و بدون نیاز به تزریق وریدی و کاربرد اشعه‌های مضر ویژگی این مدالیته است، اظهار کرد: از این دستگاه در تشخیص زودرس بیماری آب سیاه و در نتیجه شروع به موقع درمان و همچنین پیشگیری پیشرفت بیماری و نیاز به انجام اقدامات درمانی بیشتر استفاده می‌شود.


دکتر تبریزی ادامه داد: کاربرد مهم دیگر این وسیله در تشخیص و پیگیری ارم (ورم) شبکیه در دیابت و خونریزی‌های شبکیه و همچنین دژنراسیون وابسته به سن ماکولاست که با توجه به شیوع روزافزون دیابت و افزایش سن جمعیت شهرها به ویژه شهر گناباد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


وی با بیان اینکه با خرید، نصب و راه‌اندازی این دستگاه در مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی، بیش از 60 درصد از مراجعات بیماران چشم‌پزشکی گناباد و شهرهای اطراف به مشهد کاسته و زمینه رفاه حال بیشتر بیماران فراهم گردیده است، خاطرنشان کرد: به فضل الهی و با عنایت به سفارش و تهیه داروی اوستین (avostine) که جهت تزریق داخل چشم در ورم شبکیه در دیابت و خونریزی‌های شبکیه به وفور کاربرد دارد، پروسه درمان این بیماری‌ها در شهر گناباد تکمیل و نیاز به ارجاع این بیماران به طور کامل مرتفع گردیده است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11807299
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
2427
9039
2427
11747754
203265
210385
11807299