وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی به دستگاه پیشرفته اسکن چشمی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: با تجهیز بیمارستان علامه بهلول گنابادی به دستگاه پیشرفته اسکن چشمی مردم جنوب خراسان رضوی از این امکان درمانی برخوردار شدند.
 به گزارش گناباد20، تجهیز مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی به دستگاه (O.C.T) موجب شده است تا با فراهم شدن امکان تشخیص و پیگیری بیماری‌های چشمی در این مرکز، مراجعه بیماران چشم‌پزشکی به خارج از شهرستان، کاهش چشمگیری داشته باشد.

دکتر تبریزی متخصص چشم‌پزشکی مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی در این خصوص گفت:


دستگاه (O.C.T) یکی از مدالیته‌های نوین تصویربرداری در دنیای چشم‌پزشکی است که از حدود ده سال قبل و پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر آن، به صورت روزافزون بر کارایی و کاربرد آن در تشخیص و پیشگیری از بیماری‌های چشمی افزوده می‌شود.


وی با بیان اینکه تصویربرداری دقیق از لایه‌های ده گانه شبکیه چشم با سرعت بالا و بدون نیاز به تزریق وریدی و کاربرد اشعه‌های مضر ویژگی این مدالیته است، اظهار کرد: از این دستگاه در تشخیص زودرس بیماری آب سیاه و در نتیجه شروع به موقع درمان و همچنین پیشگیری پیشرفت بیماری و نیاز به انجام اقدامات درمانی بیشتر استفاده می‌شود.


دکتر تبریزی ادامه داد: کاربرد مهم دیگر این وسیله در تشخیص و پیگیری ارم (ورم) شبکیه در دیابت و خونریزی‌های شبکیه و همچنین دژنراسیون وابسته به سن ماکولاست که با توجه به شیوع روزافزون دیابت و افزایش سن جمعیت شهرها به ویژه شهر گناباد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


وی با بیان اینکه با خرید، نصب و راه‌اندازی این دستگاه در مرکز آموزشی ـ پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی، بیش از 60 درصد از مراجعات بیماران چشم‌پزشکی گناباد و شهرهای اطراف به مشهد کاسته و زمینه رفاه حال بیشتر بیماران فراهم گردیده است، خاطرنشان کرد: به فضل الهی و با عنایت به سفارش و تهیه داروی اوستین (avostine) که جهت تزریق داخل چشم در ورم شبکیه در دیابت و خونریزی‌های شبکیه به وفور کاربرد دارد، پروسه درمان این بیماری‌ها در شهر گناباد تکمیل و نیاز به ارجاع این بیماران به طور کامل مرتفع گردیده است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب کانال تلگرام گناباد20
آگهی کاربران کانال تلگرام گناباد20
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
9366347
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
4263
9844
48235
9252045
218867
219056
9366347
ghazaliyateghasemi02
#کتابشناسی گناباد"
قابل توجه نویسندگان محترم گنابادی
با سلام و عرض ادب
به اطلاع می رساند، کتابی با عنوان "کتابشناسی گناباد" با هدف معرفی کتابهای نویسندگان و مترجمان گنابادی در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارد .
لطفاً از شما نویسنده محترم گنابادی دعوت می شود، چنانچه در این خصوص اطلاعاتی تاکنون ارسال نکرده اید و یا با شما تماس گرفته نشده است، جهت درج اطلاعات کتابهای شما در کتاب فوق، موارد زیر را به مهندس پدرام تحویل دهید:
دو نسخه از کتابها
 یک قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید
 زندگینامه مختصر نویسنده(حداکثر دو خط )
 زندگینامه نویسنده(حداکثر یک صفحه A4)
 شرح مختصر کتاب (حد اکثر سه خط)
 شرح خلاصه کتاب (حداکثر یک صفحه A4)
 شماره تماس نویسنده
—------------------------------------------------------------------------------------------
شماره تلفن تماس و هماهنگی:
09155339481
لطفاً به سایر نویسندگان گنابادی که می شناسید هم اطلاع رسانی بفرمایید.
با تشکر گروه نویسندگان "کتابشناسی گناباد"
محل تبلیغ شما؛ منتظر تبلیغات شما هستیم براي درج تبليغات خود با(09151779205)تماس بگيريد. متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد