امروز: پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 20:03
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

۴۳مجتمع آبرسانی درخراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی گفت: سال گذشته با اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی در استان خراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است.


به گزارش گناباد20، محمد دانشگر ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید آبفای روستایی گناباد در محل فرمانداری این شهر اظهار کرد: ۲۸ درصد جمعیت خراسان رضوی در روستاها وجود دارند.اگر مشهد و سبزوار را از جمعیت شهری کم کنیم بیشترین جمعیت در روستاها هستند.

وی افزود: ۴۳ درصد جمعیت گناباد در روستاها حضور دارند که تامین آب شرب آنها برعهده آب و فاضلاب روستایی است البته آمار نشان می دهد که مهاجرت روستائیان به شهر در خراسان رضوی منفی بوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی یعنی دو هزار ۵۰۰ روستا با جمعیت یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفری با شبکه ای به طول ۲۱ هزار کیلومتر تحت مدیریت این شرکت است.

دانشگر ابراز کرد: ۵۲ منبع آبی که عمده آن ها چاه هستند با شبکه توزیع ۸۵۰ کیلومتری به روستاهای گناباد آبرسانی می شود و برای نگهداری و تعویض این سیستم ها بودجه زیادی نیاز است درصورتی که هر متر مکعب آب شرب برای آبفای روستایی یک هزار ئ ۶۰۰ تومان هزینه دارد در صورتی که ۳۰۰ تومان هزینه هر مترمکعب از مشترکین هزینه دریافت می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی اظهار کرد: در سال آینده ۲۰۰ میلیون دلار به آبفای روستایی تخصیص خواهد یافت که برای تکمیل طرح های نیمه تمام استفاده خواهد شد.

دانشگر تصریح کرد: از برنامه های شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار برای روستاها، بازسازی شبکه های توزیع و جلوگیری از هد رفت آب و ذخیره سازی آب برای پیک مصرف است.

وی افزود: سال گذشته تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی دراستان به اتمام و بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲ مجتمع در روستاهای گناباد بوده است و در سال ۹۷ تعداد دو روستای حاشیه شهر گناباد نیز مشکل آب شرب آنها حل خواهد شد.

مدیر مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی عامل آبقای روستایی استان خراسان رضوی در پایان عنوان کرد: طی دو ماه گذشته سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بین شرکت های خصوصی و پیمانکار آب و فاضلاب روستایی توزیع شده است.

گفتنی است در پایان علیرضا فخار طبسی به عنوان سرپرست آب و فاضلاب روستایی گناباد کار خود را آغاز کرد.

منبع:مهر

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11567640
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
6499
6986
43423
11475170
173991
206094
11567640