امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 03 تیر 1398 14:31
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اورژانس هوایی گناباد تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: تا ارديبهشت97 شاهد راه‌اندازی اورژانس هوایی و حضور بالگرد در شهرستان گناباد خواهیم بود.

به گزارش گناباد20، دکتر محمد سرور، رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور در بازدید از پد هوایی اورژانس گناباد، گفت: شهرستان گناباد یکی از پنج اولویت نخست سازمان اورژانس برای راه‌اندازی اورژانس هوایی بوده و با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی و پوششی که می‌تواند به شهرستان‌های همجوار بدهد نقطه مناسبی برای اورژانس هوایی است.


وی یکی از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت را بحث گسترش خدمات اورژانس هوایی در کشور بیان کرد و افزود: ایران نوزدهمین کشور پهناور جهان است و الگوی ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در سطح کشورهای پهناور، استفاده از خدمات آمبولانس هوایی است که این کار در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اورژانس کشور قرار دارد.


رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای تأمین بالگرد با همکاری مجلس شورای اسلامی امید دارد که بتواند این ساختار را در کشور به طور گسترده‌ای گسترش داده و خدمات را به آحاد مردم در اقصی نقاط کشور ارائه دهد.
خرید 6 فروند بالگرد
دکتر سرور با بیان اینکه زودتر رساندن بیمار به مراکز تخصصی و فوق تخصصی از مزایای اورژانس هوایی است، تصریح کرد: خرید بالگردهای جدید و مدرن در دستور کار وزارت بهداشت بوده و در این راستا 6 فروند بالگرد خریداری شده و 9 فروند نیز در دست اقدام برای خریداری است.


وی ادامه داد: امسال 13 هزار پرواز توسط اورژانس هوایی صورت گرفته که جان 19 هزار نفر از مرگ حتمی نجات یافته است که آخرین مورد آن دیروز در ایلام بود که خوشبختانه جان مادر بارداری نجات یافت.


دکتر سرور با اشاره به برنامه ارائه خدمات امداد نوروزی، گفت: علاوه بر استقرار اورژانس‌ها در کنار جاده‌ها در ایام تعطیلات نوروزی، هم‌اکنون 33 فروند بالگرد نیز در کشور فعال است که حوادث جاده‌ای را تحت پوشش قرار خواهند داد.


رئیس اورژانس هوایی کشور یادآور شد: 14 هزار نیروی اورژانس برای سفرهای نوروزی در حال آماده‌باش هستند و اتوبوس آمبولانس‌ها نیز در ورودی‌های شهرها مستقر خواهند شد.


نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های درمانی و موقعیت جغرافیایی شهرستان گناباد، راه‌اندازی اورژانس هوایی در گناباد را مهم و ضروری برشمرد.

 

دکتر حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به حوزه امداد هوایی در کشور گفت: پس از بروز حوادث چند وقت اخیر، کمیسیون عمران توجه ویژه‌ای به ضرورت عملیات مجموعه اورژانس هوایی کرده است.


وی با بیان اینکه کشور ایران در منطقه حادثه‌خیزی واقع شده است، اظهار کرد: باید تجهیزات و امکانات ویژه‌ای برای امدادرسانی به همه مناطق و به خصوص مناطق محروم و کمتر برخوردار ارسال شود.


نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرارگرفتن شهرستان گناباد بر روی گسل زلزله‌خیز منطقه دشت‌بیاض و وقوع زمین لرزه‌های شدید در شهرهای طبس و کاخک در دهه‌های اخیر، تصریح کرد: پتانسیل بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله و سیل در کنار بروز حوادث جاده‌ای خطرناک در محورهای مواصلاتی این شهرستان ضرورت تسریع در امدادرسانی به ویژه از طریق اورژانس هوایی را بیشتر کرده است.


دکتر بنایی ادامه داد: علاوه بر این، وجود یکی از مجهزترین و بروزترین بیمارستان‌های کشور در شهرستان گناباد و امکان ارائه خدمات درمانی به حدود یک میلیون و 600 هزار نفر تا شعاع 150 کیلومتر از دیگر مزیت‌ها و بسترهای مناسب برای راه‌اندازی اورژانس هوایی در این منطقه است.


وی خاطرنشان کرد: شهرستان گناباد به عنوان اولویت دوم، یکی از 44 نقطه مصوب اورژانس هوایی در کشور است که امیدواریم به زودی شاهد استقرار بالگرد امداد هوایی در این منطقه باشیم.


دکتر بنایی ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت را حق مردم دانست و تصریح کرد: در بودجه 97 سهم حوزه بهداشت و درمان به طور ویژه دیده شده است و بر همین اساس بایستی نواقص طرح تحول نظام سلامت برطرف و این طرح با قدرت ادامه یابد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد، حدود یک و نیم میلیون نفر از مردم منطقه از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد.

 

دکتر جواد باذلی در حاشیه بازدید رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور از پد هوایی اورژانس گناباد گفت: با راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد مردم همه شهرستان‌های تا شعاع 150 کیلومتر از جمله گناباد، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، بجستان، رشتخوار و مه‌ولات می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.


دکتر باذلی افزود: با پیگیری‌های انجام شده این دانشگاه در چند سال گذشته برای استقرار اورژانس هوایی، این شهرستان به عنوان یکی از 44 نقطه مصوب برای استقرار اورژانس هوایی انتخاب شد.


وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان گناباد به عنوان دروازه جنوبی استان خراسان رضوی، اظهار کرد: واقع شدن گناباد در مسیرهای پرتردد استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور با مشهد مقدس و بروز تصادفات جاده‌ای متعددی که همه ساله رخ می‌دهد، ضرورت ایجاد اورژانس هوایی در این منطقه را اجتناب‌ناپذیر کرده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: با توجه به اینکه همه ساله شاهد وقوع حوادث جاده‌ای ناگواری در محورهای مواصلاتی این شهرستان هستیم و از طرفی نجات جان مصدومان حوادث نیازمند استفاده حداکثری از زمان و انتقال مصدومان است، راه‌اندازی اورژانس هوایی جزو اولویت‌های اصلی دانشگاه قرار دارد.


دکتر باذلی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اورژانس هوایی در منطقه گناباد و اختصاص بالگرد به این بخش نقش بسیار مهمی در تسریع امدادرسانی به حادثه دیدگان جاده‌ها در منطقه و حوادث غیر مترقبه احتمالی نظیر سیل و زلزله دارد.


وی یادآور شد: بعد از پایگاه‌های اورژانس هوایی مشهد و سبزوار، راه‌اندازی اورژانس هوایی گناباد می‌تواند تکمیل کننده فرآیند امدادرسانی در استان خراسان رضوی باشد.

منبع:وبدا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
تابلو اعلانات شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
13436665
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
1738
3411
9266
13402550
86616
115708
13436665