امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
جمعه, 23 آذر 1397 03:16
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

عملیات اجرایی قطعه نخست راه آهن زاهدان - مشهد گناباد آغاز شد

کلنگ زنی آغاز ساخت راه آهن گناباد زاهدان در سفر معاون اول رئیس جمهور به خراسان رضوی از طریق ویدئوکنفرانس در گناباد آغاز شد.

به گزارش گناباد20،عملیات اجرایی قطعه نخست در مسیر شمال به جنوب راه آهن زاهدان - مشهد از یونسی به گناباد در جنوب خراسان رضوی روز پنجشنبه طی مراسمی آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در این مراسم گفت: ساخت این قطعه از مسیر ریلی شمال به جنوب با دستور معاون اول رئیس جمهوری که به خراسان رضوی سفر کرده است آغاز شد.

وی اعتبار لازم برای این طرح را 542 میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: امیدواریم خط ریلی این مسیر طی سه سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: همچنین عملیات ساخت خط ‌آهن چابهار - زاهدان از جنوب به شمال به طول 610 کیلومتر به هشت قطعه اجرایی تقسیم و از سه سال پیش آغاز شده‌ و عملیات اجرایی آن شامل زیرسازی، روسازی و ساخت ایستگاهها توسط پیمانکاران ایرانی در دست انجام است.

وی افزود: اتصال چابهار به مشهد و توسعه ترانزیت محور شرق به خصوص به کشورهای آسیای میانه و مرکزی، دسترسی افغانستان به آبهای آزاد و ارتباط هند به آسیای میانه و مرکزی از مزایای این خط ریلی است.

خادمی اجرای راه آهن چابهار - مشهد را بزرگترین و طولانی ترین پروژه ریلی کشور توصیف و بیان کرد: تکمیل این پروژه نیازمند 100 هزار میلیارد ریال اعتبار است که دولت از منابع مختلف همچون پیوست بودجه و سرمایه گذاری خارجی تامین اعتبار آن را انجام خواهد داد.

وی از اتمام مطالعات قطعه دوم پروژه تا بیرجند خبر و ادامه داد: در صورت تامین اعتبار پروژه اجرایی این بخش نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در بودجه سال آینده دولت در اعتبارات راه آهن تنگناهایی وجود دارد که تامین اعتبار از سایر منابع علاوه بر بودجه با استفاده از فاینانس و اوراق مشارکت توسط دولت برای افزایش اعتبار پروژه ها انجام خواهد شد.

فرماندار گناباد نیز گفت: اجرای راه آهن یونسی به گناباد با ایجاد زیرساخت در اقتصاد شهرستان و منطقه باعث پایداری اشتغال خواهد شد.

محمدعلی نبی پور به معادن گناباد اشاره و بیان کرد: توسعه راه آهن دسترسی به بازار را برای این معادن و صنایع گناباد آسانتر می کند و زمینه سازی رشد و توسعه اقتصادی باعث افزایش رضایتمندی مردم و ماندگاری منابع انسانی در شهرستان خواهد بود.

گفتنی است پروژه احداث راه آهن گناباد به یونسی که جزئی از پروژه بزرگ راه آهن زاهدان به مشهد است با پیگیری دکتر بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان پس از مشخص شدن مسیر و تحویل آن به پیمانکار صبح پنجشنبه 7 دیماه 96 آغاز شد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
تابلو اعلانات شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
12774366
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
594
3730
30470
12708231
66135
144766
12774366