امروز: شنبه, 04 فروردين 1397 23:42
وبسايتهاي فعال شهرستان
0010
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

ثبت جهانی قنات قصبه موجب شناخت بیشتر گناباد است

IMG 2417000رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت جهانی قنات قصبه را سبب شناختن گناباد و رشد اقتصادی این شهرستان عنوان کرد.
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری  کشوربا اشاره به  اثرات ثبت اثار فرهنگی در یونسکو  گفت :31 هزار 100 اثر ملی در کشور ثبت شده و تا کنون 17 اثر ملی ثبت جهانی گردیده و امیدواریم قنات قصبه گناباد که یک اثر منحصر به فرد است در یونسکو به ثبت برسد.
وی افزود: به محض ثبت این اثر در یونسکو ، گناباد به عنوان یک مقصد فرهنگی معرفی می شود  و به 35 زبان دنیا  این ویژگی منحصر به فرد توسط یونسکو  معرفی شده و می تواند آثار ارزشمندی برای اقتصاد منطقه از طریق  حضور گردشگران  فراهم کند .

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حمایت و اعتماد گسترده مردمی بزرگترین سرمایه دولت تدبیر و امید است.
به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز قبل از نماز ظهر و عصر در جمع مردم این شهرستان در مسجد جامع و مصلای امام خمینی(ره) گناباد گفت: حمایت و اعتماد گسترده مردمی بزرگترین سرمایه این دولت است که در 24 خرداد 92 در یک حماسه باشکوه پای صندوق رأی آمده و با بیش از 18 میلیون رای به مدل اداره کشورتوسط روحانی آری گفتند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با هدایت های رهبری درطول ۸ ماه گذشته در برابر تحریم های کمر شکنی که دنیا علیه ایران اعمال کرد، موفق شد و دریک فرایند پیچیده و کارشناسی و افتخار آمیز با هدایت های رهبری مذاکره را آغاز نمود.
وی ادامه داد: دولت با شروع مذاکرات فشارهای مختلفی که به خاطر ترحیم ها و قطعنامه ها علیه ایرانم تحمیل شده بود را از بین برده و اقتصاد کشور در مسیر عادی و رشد و توسعه قرار گرفته است.
سلطانی‎فر با انتقاد از شرایط وخیم مدیریتی در چند سال گذشته، تصریح کرد: در سال های ۹۰ و ۹۱ ما روزهای پر فراز و نشیبی داشتیم و کالا و ارز دارای نوسانات روزانه و ساعتی بود و شرایط بد اقتصادی حاکم و هیچ شخص سرمایه گذاری نمی توانست پیش‎بینی قیمت کالاهای مختلف را داشته باشد و تمام شئونات ادامه کشور تحت تآثیر این تغییرات و بلا تکلیفی‎ها و التهابات بود و در این شرایط، رشد اقتصادی منفی برای اولین بار در تاریخ اقتصاد کشور اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: با این شرایط کشور دولت یازدهم با فراهم کردن فضای آرام و به دور از هرگونه التهابات، تورم را به ۲۵ درصد رساند و تا آخر سال این نرخ تورم بر اساس تحلیل فعالان اقتصادی به کمتر از ۲۰ درصد خواهد رسید و پس از دو سال رشد اقتصادی ما مثبت خواهد شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و نماینده تام الاختیار دولت در گناباد گفت: امروز ما با 75 هزار پروژه نیمه تمام در حد کلنگ‎زنی مواجه هستیم که بسیاری از آنها بدون مطالعه بوده و برای تکمیل این تعداد پروژه نیازمند 17 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.
وی افزود: از هفته‌های قبل جلسات و برنامه‌ریزی‌های مختلفی در مجموعه ریاست جمهوری با حضور شخص رئیس‌جمهور برای بررسی مشکلات استان خراسان‌رضوی و شهرهای مختلف استان انجام و اطلاعات خوبی جمع‌آوری شد.
وی گفت: حسب تاکید دکتر روحانی با توجه به پروژه‌هایی که در دولت‌های گذشته با مطالعه یا بدون مطالعه کلنگ‌زنی و وعده داده شده بود، دولت یازدهم و شخص ریاست جمهوری تاکید بر قول‌هایی دارند که ظرف یک یا حداکثر دو سال اجرایی شود.
رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت جهانی قنات قصبه را سبب شناختن گناباد و رشد اقتصادی این شهرستان عنوان کرn.
او اظهارداشت: فردا(شنبه 16 شهریور) در خصوص پروژه ها و اقداماتی که بنا است در خراسان رضوی انجام شود دولت اعلام نظر می کند.
سلطانی فرد همچنین در مورد مطالبات مردم گناباد که در این مراسم توسط امام جمعه، فرماندار، رییس شورای شهرستان و نماینده مجلس عنوان شد گفت: تکمیل و راه اندازی راههای این شهرستان حق مردم است.
وی افزود: طرح مطالعاتی مرحله نخست و دوم راه آهن مشهد - چابهار تا پایان امسال انجام خواهد شد لذا امیدورایم در سال جدید اجرای این خط آهن آغاز شود.
او گفت: در خصوص پروژه تولید سیمان سفید گناباد نیز با وزیر و مسولان ذیربط مذاکره خواهم کرد تا با تامین منابع مالی پروژه از سوی بخش خصوص تکمیل شود.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه پیرامون ثبت جهانی ˈقنات قصبه گنابادˈ نیز اظهارداشت: در ایران 31 هزار و 100 اثر ثبت ملی شده که از این تعداد فقط 17 اثر به ثبت جهانی رسیده است.
وی افزود: امسال شهر سوخته زابل به ثبت جهانی رسید و قنات قصبه نیز برای ثبت جهانی در سال جدید در اولویت قرار دارد.
سلطانی فر گفت: اگر این مهم انجام شود در جهت جذب گردشکر جهانی بسیار موثر خواهد بود.
وی در مورد تکمیل فرودگاه گناباد نیز اظهارداشت: مشکلاتی در ناوگان هوایی کشور بر اثر تحریم وجود دارد اما فرودگاه گناباد در زمره پروژه های نیمه تمامی است که پیشرفت خوبی داشته لذا امیدواریم با اختصاص بودجه مردم این منطقه از مزایای آن بهرمند شوند.
معاون رییس جمهور گفت: بر اساس فرمول خاصی که دولت تهیه کرده بخش خصوصی نیز می تواند در زمینه تکمیل این فرودگاه وارد کار شود.
 
در ابتدای این مراسم امام جمعه، فرماندار، ریس شورای شهرستان  و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به نماینده دولت وهیت همراه خواسته ها و مطالبات  مردم گناباد را که شامل تکمیل  فرودگاه،  تسریع  در روند  ثبت جهانی قنات قصبه، اختصاص بودجه به لایروبی قنوات و  تامین آب پایدار از طریق انتقال آب با توجه به خشکسالی‎های مفرط منطقه و  تکمیل و بهسازی جاده دو غارون به گناباد،   ایجاد بازارچه سفال و صنایع دستی، تکمیل باند دوم محور گناباد به مهنه و  بهسازی جاده گناباد به بجستان، اغاز  پروژه راه اهن مشهد چاه‎بهار  و اختصاص بودجه برای نگهداری آثار فرهنگی شهرستان بود، را  خواستار شدند.
نماینده هیت دولت  قول داد در صورت بهبود وضع دولت و اعتبارات  خواسته مردم گناباد  را پیگیری کند.
گفتنی است دکتر سلطانی‎فر در ابتدای ورود به شهرستان گناباد به مقام والای شهدای گمنام و علامه بهلول گناباد ادای احترام کرد و به زیارت امامزاده سلطان محمد عابد(ع) شهر کاخک مشرف شد و در پایان از فرودگاه نیمه تمام گناباد بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام گناباد20
تلگرام-گناباد20.jpg02
محل تبلیغ شما
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد
مرور اخبار شهرستان
تابلو اعلانات شهرستان
آمار بازدید از گناباد20
11354655
امروز
دیروز
اين هفته
صفحات بازدید شده
کاربران واردشده
بازدید ماه قبل
بارديد كل
6674
6422
6674
11304237
167100
210969
11354655