امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 27 آذر 1397 23:45
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

گنابادو سرخس بیشترین کانونهای بحرانی فرسایش بادی در خراسان رضوی

سرپرست معاون فنی اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: ۱۶ کانون فرسایش بادی با ۷۶۸هزار هکتار در ۱۵ شهرستان خراسان رضوی وجود دارد که بیشترین این کانونها در شهرستانهای گناباد و سرخس است.

به گزارش گناباد20 و به نقل از قدس ، علی اصغر طالبانفرد صبح دوشنبه در نشست کارشناسی تبین سیاست ها و شیوهای اجرایی عملیات بیابان زدایی استان که با حضور مسولین ادارات منابع طبیعی شهرستانهای خراسان رضوی در محل سالن اجتماعات شهرداری گناباد برگزارشد گفت: ۱۶ کانون فرسایشی و بادی با ۷۶۸هزار هکتار در ۱۵ شهرستان خراسان رضوی وجود دارد که بیشترین این کانونها در شهرستانهای گناباد و سرخس می باشد.

وی با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات بیابان زدایی در استان گفت:مجموع اعتبارات ملی و استانی امسال بالغ بر۲۰۸میلیارد ریال است که این مبلغ پاسخگوی نیاز استان با توجه به گستردگی منابع طبیعی نیست .

وی منابع طبیعی را بستر حیات دانست و گفت:حفظ آن به تنهایی بر عهده منابع طبیعی نیست بلکه همه دستگاها در همه موضوعات و چالشهایی که به نحوی به منابع طبیعی بر می گردد مانند ریزگردهها وظیفه دارند، لذا بر همه دستگاها واجب است در این امر ما را یاری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گناباد هم در این جلسه مهمترین کانونهای فرسایش بادی را در مناطق برگز، نوده پشنگ ، بیدخت و ریگ نخ کوه دانست و گفت:از مجموع ۵۶۷ هزار هکتار منابع طبیعی شهرستان بیش از ۲۳۱هزار هکتار ان در کانونهای بحران قراردارد بطوریکه در سال ۹۵ بیش از۲۷ روز ریزگردها امان مردم را بریده بودند.

محرابی گفت :برای مبارزه با کانونهای بحران بیش از ۲۲۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۵۰۰هکتار عملیات بیابان زدایی انجام شده و امسال هم همین مقدار اجرا خواهد شد.
منبع:قدس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000