امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 27 آذر 1397 23:49
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

آسیبهای اجتماعی مهمترین تهدید نظام است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: رشد طلاق ،اعتیاد و آسیبهای اجتماعی مهمترین تهدید نظام است.

به گزارش گناباد20، انوشیروان محسنی بند پی امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد که درمحل فرمانداری برگزار شد گفت:بهزیستی سه راهبر علمی و اساسی برای کاهش اسیبهای اجتماعی دارد.
وی گفت: توسعه اقدامات پیشگیرانه از طریق ارتقائ اگاهی و دانش خانواده ها می تواند در کاهش اسیبها موثر باشد.

وی توانمند سازی جامعه هدف و مناسب سازی فضای شهری برای تردد معلولین را یکی دیگر از رویکردهای بهزیستی دانست و افزود:در برنامه ششم با لایحه حقوق معلولین تسهیلات خوبی در اختیار انها قرار می گیرد.

وی استفاده از توان تمام دستگاهها و خیرین برای کاهش مشکلات معلولین را از دیگر راهبردهای بهزیستی دانست وگفت: با غربال گری ژنتیک ازدواج ومشاوره می توان از اسیبههای زیادی پیشگیری کرد .

محسنی افزود: متاسفانه سن اعتیاد کاهش یافته و بسوی زنانه شدن پیش می رود بطوریکه از هر۶معتاد مرد در سن ۱۵تا۲۵سال یک زن و سنین ۲۵تا۴۵از هر۱۷مرد یک زن و درسنین ۴۵ تا۶۵سال ازهر ۱۹مرد یک زن معتاد می باشد .

رئیس سازمان بهزیستی کشورافزود:بومی سازی و شناسایی اسیبهای اجتماعی در هر منطقه می تواند در کاهش اسیبها موثر باشد وخراسان رضوی در زمینه اقدامات پیشگیرانه در سطح کشور اول است بطوریکه در ۴ماهه اول سال جاری با اقدامات پیشگیرانه طلاق ۱۲درصد کاهش یافته است.

وی گفت امسال برای اشتغال معلولین ۹۰۰میلیارد برای بهزیستی و ۲۱۰۰میلیارد برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

دراین جلسه امام جمعه نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی وفرماندار با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالیهای مکرر دراین شهرستان خواستار مساعدت نهادهای حمایتی وایجاد اشتغال در این شهرستان شدند.

گفتنی است با حضور مسولین مرکز اورژانس اجتماعی که با کمک خیرین بازسازی شده بود به بهره برداری رسید .

منبع:قدس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000