امروز: چهارشنبه, 24 مرداد 1397 05:29
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

آشپز گنابادی عنوان سرآشپز برتر خراسان رضوی را کسب نمود

در دومین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» منطقه 4 کشور ، بانوان گنابادی عنوان سرآشپز برتر خراسان رضوی را کسب نمودند.

به گزارش گناباد20 ٬علیرضا شناسایی در خصوص این موفقیت گفت: در دومین جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری منطقه 4 کشور که از تاریخ 1 الی 3 شهریور در استان سمنان شهرستان شاهرود برگزار گردید گناباد همچون سال گذشته حضور فعال داشت.


وی گفت: در دومین دوره این جشنواره گناباد در بخش صنایع دستی استاد حسن ترابی با عرضه سفال مند گناباد و در بخش غذاهای سنتی آشکده میراث گناباد به نمایندگی از استان خراسان حضور داشتند ، ضمن اینکه استاد ابوالحسن دلشاد پژوهشگر گنابادی به عنوان داور در این جشنواره حضور داشتند.


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد افزود: در این دوره آش رشته به عنوان پیش غذا، قورمه به عنوان غذای اصلی و کاچی به عنوان دسر مورد داوری قرار گرفت که در پایان آشکده میراث گناباد خانم ها منیره حیدری و ملیحه مصباح عنوان سرآشپز برتر خراسان رضوی را کسب نمود.


شناسایی با بیان اینکه گناباد در زمینه غذاهای سنتی و بومی از جایگاه ممتازی در استان خراسان و کشور برخوردار است گفت در نخستین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد هم آشپزهای گنابادی رتبه نخست را از آن خود کردند؛ همچنین انتخاب آش جوشپره به عنوان آش برتر ایران در نخستین جشنواره ملی آش ایران در زنجان از دیگر موفقیت های این شهرستان می باشد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید