امروز: چهارشنبه, 24 مرداد 1397 05:28
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

بافت تاریخی گناباد از بین رفته است

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری گناباد با اشاره به اینکه متاسفانه بافت تاریخی شهرستان گناباد بر اثر بعضی از ساخت و سازها از بین رفته است، گفت: بافت‌های تاریخی و فرسوده با یکدیگر متفاوت هستند که یکسان نگری در مورد این دو سبب از بین رفتن بافت‌های تاریخی شده است.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری گناباد نیز با اشاره به اینکه متاسفانه بافت تاریخی این شهرستان بر اثر بعضی از ساخت و سازها از بین رفته است، اضافه کرد: بافت‌های تاریخی و فرسوده با یکدیگر متفاوت هستند که یکسان نگری در مورد این دو سبب از بین رفتن بافت‌های تاریخی شده است.

علیرضا شناسایی متذکر شد: متاسفانه شهرداری در محل بناهای تاریخی مجوز ساخت و ساز صادر می‌کند، بدون اینکه ازابتدا از میراث فرهنگی استعلام شود.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی با ساخت و ساز مخالف نیست، یادآور شد: حرف ما این است که در شروع هر ساخت و سازی از میراث فرهنگی استعلام شود تا ساخت و ساز بر اساس حفظ میراث فرهنگی صورت بگیرد.

شناسایی ادامه داد: بعد از پایان ساخت و ساز مالک به میراث فرستاده می‌شود که عملا نمی‌توان کاری انجام داد، جز اینکه مبنای ناراحتی و دل خوری بین مجری ساخت و ساز و اداره میراث فرهنگی به وجود می‌آید.

نبی‌پور فرماندار گناباد در جلسه کار گروه سکونت گاه‌های غیررسمی در این شهرستان گفت: نفوذ افراد تاثیرگذار و نیز هزینه کردهای خارج از برنامه، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه 24 واحد مسکونی در مجاورت روستای رهن به‌صورت غیرقانونی ساخته شده است، اظهار داشت: مشکل این سکونتگاه غیر قانونی باید به شکل قطعی و اصولی بر طرف شود، در این صورت دستگاه‌های خدمت‌رسان بهتر می‌توانند به آنها خدمت برسانند.

 

فرماندار گناباد اضافه کرد : نقشه فنی این مجتمع باید طراحی و به اداره کل مسکن خراسان رضوی ارسال شود تا تعیین تکلیف صورت گیرد

 

در ادامه این جلسه، رئیس شورای شهر گناباد نیز بیان کرد: 24 خانواده در سکونتگاه مجاور روستای رهن زندگی می‌کنند که از برق و گاز محروم هستند.

 

حمید رضا پورهاشمی با اشاره به اینکه اگر ترتیبی اتخاذ شود که با عنوان انباری یا هر چیزی به این خانواده‌ها برق داده شود، مقداری از مشکلات آنها کاسته می‌شود، اضافه کرد : در حال حاضر هر هشت خانواده از یک کنتور برق استفاده می‌کنند که امکان استفاده از وسایل سرمایشی و گرمایشی را ندارند.

 

در ادامه این جلسه، رئیس نظام مهندسی گناباد نیز متذکر شد: راه حل مشکلات سکونتگاه غیررسمی مجاور روستای رهن انتقال ساکنان آن به بافت قانونی است.

 

محمد رضا مرادی یادآور شد: شهرداری گناباد می‌تواند با خرید زمین این سکونتگاه زمینه استفاده ساکنان آن را از مسکن مهر فراهم کند.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید