امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 03 تیر 1398 14:32
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد

رئیس میراث فرهنگی گناباد در خصوص سفال گناباد گفت: سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد ضروری به نظر می‌رسد.
 

به گزارش گناباد20،رئیس میراث فرهنگی گناباد در خصوص سفال گناباد گفت: سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد ضروری به نظر می‌رسد.


علیرضا شناسایی ادامه داد: دو کار باید همزمان انجام شود هم وضعیت موجود سامان‌دهی شود و هم تمهیداتی برای ایجاد یک بازارچه دائمی سفال فراهم شود.

 فرماندار گناباد گفت: اداره میراث فرهنگی گناباد باید با گسترش انجمن‌های میراث فرهنگی در روستاها زمینه مشارکت مردم را در خصوص حفظ میراث فرهنگی فراهم کند.


وی بابیان اینکه در گناباد 140 اثر ثبت شده وجود دارد گفت: با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد اهمیت شهرستان گناباد در بحث گردشگری برجسته‌تر شده است.

 عضو شورای شهر گناباد نیز در ادامه این جلسه گفت: قبل از اینکه به فکر سامان‌دهی بازارچه سفال باشیم باید به فکر تولید باشیم


علیرضا رفیع ادامه داد: در حال حاضر تولید سفال گناباد دچار مشکل است و کارگاه‌های سفال تبدیل به مکان‌های عرضه ظروف چینی شده است.


یکی از فعالان عرصه تولید سفال نیز در ادامه گفت: تولید سفال در گناباد که روزی مهد سفال جهان بوده است در وضعیت خوبی قرار ندارد.


هادی توسلی ادامه داد: متاسفانه در گناباد هر کسی بیشتر کار کند بیشتر توسط دستگاه‌های اداری اذیت می‌شود.
وی گفت: من تمام توانم را روی تولید و کار روی سفال گذاشته‌ام اما بیشتر ازهمه از سوی اداره مالیات بیمه و بهداشت دچار مشکل شده‌ام.


وی بابیان اینکه اگر به آموزش و هنر سفال در گناباد توجه شود قابلیت صادرات نیز دارد، ادامه داد: متاسفانه فنی حرفه ای گناباد کارت. آموزش سفال برای کار آموزان خود صادر می کند آنها نیز یک وام می گیرند و خودشان را در دام وام قرض می اندازند و متاسفانه این امر منجر به اشتغال و تولید نشده است


شهردار گناباد نیز گفت: حفظ وضعیت موجود بازار سفال و به‌سازی مسیر کارگاه‌های تولید سفال‌مند گناباد از اهمیت بیشتری بر خوردار است.


علی تقوی اضافه کرد: شهرداری گناباد در خصوص در اختیار گذاشتن مصالح می‌تواند همکاری داشته باشد.


مصطفی یوسفی دهیار روستای‌ مند که بیشتر فعالان عرصه سفال از این روستا می‌باشند نیز گفت: شورا و روستای مند می‌تواند مسوولیت اجرای به‌سازی وضعیت موجود کارگاه‌های سفال گناباد را برعهده بگیرد.

انتهای پیام/

منبع . فارس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید