امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 03 تیر 1398 14:34
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

انتقاد شهردار از طولانی شدن پاسخگویی میراث فرهنگی به استعلامات

شهردار گناباد گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه مرمت بافت تاریخی با آن مواجه هستیم طولانی شدن روند پاسخگویی کارشناسان میراث فرهنگی است.
 به گزارش گناباد20، شهردار گناباد در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی گناباد که صبح شنبه در محل سالن کنفرانس شهرداری این شهر برگزار شد گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه مرمت بافت تاریخی با آن مواجه هستیم طولانی شدن روند پاسخگویی کارشناسان میراث فرهنگی می باشد.

علی تقوی عنوان کرد: در اوضاع نابسامان ساخت و ساز برخی از پرونده های ساخت و ساز حدود ۳ سال است که منتظر جواب استعلام میراث فرهنگی مانده است.

شهردار گناباد تاکید کرد: باید فضایی ایجاد کرد تا سرمایه گذاران و مردم بتوانند وارد حوزه گردشگری شوند.

تقوی گفت: در مواردی مردم به علت عدم پاسخ استعلام میراث فرهنگی مجبور به ساخت و ساز های غیر مجاز می شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد هم با انتقاد از عدم اطلاع رسانی جلسات کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: حضور مسئولین میراث فرهنگی در جلسات معماری و شهرسازی جهت اظهار نظر در خصوص بافت شهری ضروری است اما تاکنون از مسئولین این اداره جهت شرکت در جلسات معماری و شهرسازی گناباد دعوت به عمل نیامده است.

علیرضا شناسایی ادامه داد: نباید تمام بناهای قدیمی را جز بافت فرسوده دانست چرا که بخشی از بافتی که امروزه به عنوان بافت فرسوده شناخته می شود جز بافت های تاریخی و با ارزش شهر گناباد است که تعدادی از آنها ثبت ملی می باشند.

شناسایی تاکید کرد: در راستای توسعه گردشگری گناباد نیاز است توجه بیشتری به بافت های تاریخی شهر گناباد و احیای آن شود.

وی افزود: محله سرتراز گناباد در گذشته از بافت تاریخی با ارزش برخوردار بود که اکنون با تخریب ها و نوسازی های انجام شده اثر کمی از آن بجا مانده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد افزود: حفظ شکل و ساختار اصلی کوچه باغ ها، اجرای سفره خانه های سنتی، مرمت آب انبار ها و... شرایط جذب بیشتر گردشگران را فراهم می سازد.

قدس انلاین

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید