امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 03 تیر 1398 14:35
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

فرماندار گناباد از پرداخت نشدن تسهیلات گردشگری انتقاد كرد

01فرماندار گناباد از پرداخت نشدن تسهیلات بخش گردشگری این شهرستان در یکسال گذشته انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر دست اندرکاران از جمله بانکهای عامل به این امر شد.

به گزارش گناباد20،به نقل از ایرنا، محمد علی نبی پور دوشنبه شب در مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی ادیب گناباد گفت: متقاضیان ایجاد پنج اقامتگاه بوم گردی برای دریافت تسهیلات در سال گذشته به بانکهای عامل معرفی شدند ولی تاکنون موفق به دریافت تسهیلات نشدند. 

وی با بیان اینکه زیرساختهای موجود در گناباد متناسب با ظرفیتهای گردشگری آن توسعه نیافته است، افزود: ایجاد اقامتگاههای بوم گردی معضل کمبود زیرساختهای این بخش را کاهش می دهد.


وی اظهار کرد: متصدیان اقامتگاههای بوم گردی باید ضمن آشنایی با علم روز و تخصص گردشگری جهان و کشور برای افزایش ماندگاری گردشگران در شهرستان گناباد تلاش کنند.


فرماندار گناباد گفت: بعد از ثبت جهانی قنات قصبه موضوع گردشگری گناباد وارد مرحله جدید شد و افزایش سهم این شهرستان در صنعت گردشگری کشور و افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه خاص مسئولان ذیربط قرار گرفت.


وی یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را توجه به صنعت گردشگری دانست و افزود: باید با استفاده بیشتر از توان موجود برای نقش آفرینی بیشتر بخش گردشگری در رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی تلاش کرد.


وی ادامه داد: با وجود آثار تاریخی و گردشگری غنی در گناباد مانند قنات جهانی قصبه و اقدامات موثر در حوزه گردشگری، میزان ماندگاری مسافران و گردشگران در این شهرستان از نصف روز در تعطیلات نوروزی پارسال به حدود 2 روز در مدت مشابه امسال افزایش یافت.


نبی پور اظهار کرد: طرح جامع گردشگری گناباد به عنوان چهارمین شهر کشور روز دوشنبه هفته جاری به تصویب کارگروه میراث فرهنگی کشور رسید که از مزایای آن تامین اعتبار از محل اعتبارات دولتی برای توسعه گردشگری و همچنین در نظر گرفتن افق شهرسازی گناباد با رویکرد گردشگری است.


اقامتگاه بوم گردی ادیب که یکی از بناهای تاریخی متعلق به دوران قاجار است به عنوان چهارمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان گناباد دوشنبه شب مورد بهره برداری قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید