امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
چهارشنبه, 21 آذر 1397 12:15
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

حل آسیب های اجتماعی با استفاده از ابزارهاي هنر

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد گفت: می توانیم آسیب های اجتماعی را با زبان هنر حل کنیم.

به گزارش گناباد20، ابوالقاسم شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نابرابری، تبعیض، بیکاری و بی عدالتی در توزیع فرصت های شغلی، بی توجهی به نیاز های جوانان و به طور کلی به حاشیه رفتن قانون ، از عوامل بروز آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: متاسفانه مسئولین با مدل سه دهه پیش به سراغ مشکلات امروزی می روند که خود گستردگی آسیب‌های اجتماعی و پیچیدگی آنها را در پی داشته و دسترسی به راه‌حل‌های ممکن را مشکل‌تر کرده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد گفت : آسیب های اجتماعی را می توانیم در پیوند با هنر درمان کنیم. بیان عاطفی در هنر موجب بهبود روابط انسان ها، خلاقیت و بهبود عزت نفس می شود.

شفیعی ابراز کرد: آلام ، درد ها، ناامیدی و روحیه افسرده جامعه که به آسیب های اجتماعی منجر می شود، از طریق هنرهای تجسمی و شنیداری و بصری(نقاشی، نمایش، موسیقی وسینما) تقلیل یافته و هنر با ایجاد نشاط و سرزندگی در میان افراد اجتماع به سلامت وشادابی واعتلای بشرکمک می کند.

وی تصریح کرد: زبان هنر زبان تفاهم بین نسلی است، هنر زبان ارتباط جمعی و موجب تفاهم است .هنر شادی و لذت اجتماعی را از افقی به افق دیگر ارتقاء می بخشد و باعث تکامل و توسعه اجتماعی می شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی گناباد عنوان کرد: تماس با هنر و مشارکت درامور هنری می تواند فرار از ناراحتی های تنش زا، آرامش و آسودگی به وجود آورد، چرا که در روند آفرینش هنر جسم، ذهن و روح، انرژی تازه ای دریافت می کند که موجب افزایش هماهنگی و یکپارچگی درون انسان می شود و زمینه های بروز آسیب های اجتماعی را به شدت محدود می کند.

شفیعی خاطرنشان کرد: به طور کلی می توان خیال انگیزی، نوبودن و تازگی، الهام بخشی، زیبایی، انگیزش خلاقیت، بیان درونیات، آموزش اخلاقیات و رواج منش نیک و نشاط و سرزندگی در اجتماع و دوری از روزمرگی و یکنواختی که باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود از فواید اختصاصی هنر است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید