امروز: چهارشنبه, 24 مرداد 1397 05:29
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

عباس علائی شهردار گناباد شد

 اعضای شورای اسلامی شهر گناباد با رای خود عباس علایی کاخکی را به عنوان شهردار گناباد انتخاب نمودند.
 

به گزارش گناباد20 ٬عضو شورای اسلامی شهر گناباد در گفتگو با خبرنگارمهر، اظهار کرد: اعضای شورای شهر گناباد در سومین جلسه شورا عباس علایی کاخکی را با چهار رای به عنوان شهردار گناباد برگزیدند.

علیرضا موحد ادامه داد: تا زمان معرفی رسمی و ابلاغ حکم آقای علایی، سرپرست شهرداری گناباد را اداره خواهد کرد تا در کار شهروندان خللی ایجاد نشود.

وی خاطر نشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر گناباد برنامه های بیش از پنج کاندید شهرداری گناباد را بررسی و در نهایت با توجه به تجارب و سابقه شهردار بودن آقای علایی به وی رای مثبت دادند.

شیرزاد امینی عضو شورای شهر بیدخت گناباد نیز در خصوص تعیین شهردار این شهر در گفتگو با مهر اظهار کرد: شورای اسلامی شهر بیدخت با توجه به بررسی های انجام شده و رضایت مردم این شهر از شهردار قبلی و موافقت تمامی اعضای شورای شهر آقای میری بیدختی را در سمت خود ابقا کردند.

حجت الاسلام حمید مقیمیان رئیس شورای شهر بخش کاخک گناباد نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعیین شهردار این بخش گفت: ما چند کاندید برای شهرداری شهر کاخک داشتیم که برنامه های خود را به شورا تقدیم کردند و به صورت حضوری نیز از آن دفاع کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که طی یکسال اخیر شهرداری بخش کاخک گناباد مشکلاتی در حوزه شهردار داشته سعی کرده ایم دقت بیشتری در خصوص تعیین شهردار داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر کاخک افزود: با جمع بندی های صورت گرفته و موافقت هر پنج عضو شورای اسلامی شهر کاخک ف محسن زاده سلیم که دارای کارنامه خوبی در حوزه شهری بودند به عنوان شهردار کاخک انتخاب شد.

 

مهندس سید علی اکبر آقایی عضو شورای اسلامی شهر گناباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گناباد20 در خصوص انتخاب آقای عباس علایی به عنوان شهردار گناباد گفت:

شهر باید به سوی توسعه پایدار برود٬ ما شهری اسطوره ای هستیم ما فرهنگ به جهان صادر کرده ایم٬
تمدن بشریت در اینجا آفریده شده است و قنوات ما مظهر تمدن بشریت در ۴۰۰۰ سال قبل هستند.

گناباد نجابت خود را دارد اما اصالت خود را از دست داده است.

ما در پی توسعه انسانی در گناباد هستیم٬ شادابی و طراوت باید در بین جوانان اعم از دختر و پسر موج بزند.
نیروی انسانی در شهرهاست و چرا ما باید گندم و میوه جات و سیفیجات خود را از خارج از شهرستان وارد کنیم.

ما آب قنات قصبه را که می بینیم باید صلوات بفرستیم و این همه آب قنات به کجا میرود٬ بهره برداری ما از این آب چیست?

شهردار بعنوان شمشیر شورای شهر باید به مسائل اقتصادی٬ اجتماعی و فرهنگی شهر رسیدگی کند.
ظرفیت طبیعی گناباد خیلی بالاست و باید چشم اندازی بلند پروازانه برای آینده شهرمان ترسیم کنیم.
شهر باید به سمت و سوی دولت شهر میل کند٬ دولت شهر یعنی شهری که خودکفا باشد و نیازهای مردم را تأمین و پاسخ دهد.

در گناباد باید به دنبال نوگرایی و نظم نوین شهری باشیم و مبنای توسعه شهری مشارکت مردمی٬ استقبال از سرمایه گذار٬ تشریح طرح های نوآورانه٬ حمایت از بخش کشاورزی و باغداری است.

شهر یک موجود زنده است و قلب تپنده شهر بدنه فعال نیروی انسانی آن است. در این شهر در یک روز و در یک رودخانه٬ یک مدیر 2بار نمی تواند شنا کند چون زمان در گذر است و فرصت ها تکرار نمی‌شود.

امروز اصالت به انسانهای توانمند٬ متخصص و متدین است.

نگذاریم گناباد از بین برود.

اگر قنوات از بین بروند و اگر آب قنوات ما هدر برود از مصادیق از بین رفتن گناباد است.
آب قنوات را باید حفظ کنیم٬ تولید میوه ٬ سیفیجات٬ تولید زعفران٬ قالی بافی و سفالگری شهرمان را باید تقویت کنیم.

بایستی بررسی کنیم که نرخ رشد جمعیت شهری گناباد چقدر است و در ۱۰ سال گذشته نمودار آن را ترسیم کنیم. باید هرم جمعیت شهری و روند جمعیت و مهاجرت را ترسیم کنیم.

باید بدانیم که حوزه نفوذ شهر گناباد در ده سال آینده کدام منطقه است و باید بدانیم برای شهری مثل گناباد با جمعیت معلوم چند نفر پرسنل خدماتی و اداری برای شهرداری گناباد لازم دارد.

باید بدانیم که با نرخ رشد جمعیت چقدر بودجه برای اداره شهر لازم داریم.
گناباد اسمش قشنگ است سفال مند اسمش قشنگ است قنات قصبه اسمش زیباست اما شهرداری باید محور این کارها باشد باید مدیری رابطه مند٬ قانونمند٬ مداراجو ٬عملیات گرا٬ نترس و با فرهنگ در شهرداری گناباد گمارد.
باید داشته‌ها و نداشته‌های مان را مدیریت کنیم٬ شهر گناباد شهر تاریخی و ملی است
لیکن ما نشانی از تاریخ گناباد در بافت شهری گناباد و سطح شهر نداریم.
و باید از این پس حداقل داشته‌های تاریخی خویش را تقویت و حفاظت کنیم.
شهر ما خانه ماست و باید طوری عمل کنیم که کسیکه وارد شهر می شود متوجه شود اینجا کجاست٬ فرهنگش چیست و توانمندی های بالقوه و بالفعل آن کدام است?

لذا شورای اسلامی شهر باید مدیری همگرا٬ معتقد٬ شجاع٬ بلندنظر ٬جمع گرا و بلند همت انتخاب کند و آن را در وجود آقای مهندس عباس علایی یافتیم که امیدواریم شهر را با حضور وی و برنامه و طرح های مهم شورای اسلامی شهر متحول سازیم.
والسلام
سید علی اکبر آقائی

...

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید