امروز: شنبه, 05 خرداد 1397 07:55
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

تمرکز شهرداری بر زیر ساخت‌ها و درآمدزایی است

shardarشهردار گناباد بابیان اینکه بیشتر تمرکز شهرداری بر ساختن زیر ساخت‌ها و درآمدزایی بوده است، گفت: تملک زمین برای ایجاد شهر کارآفرین و مصوب شدن فاز یک و دو پارک ملت از مواردی است که در آینده بهره و قابلیت‌های فراوانی به شهر می‌رساند.
 به گزارش گناباد20، علی تقوی در گفت‌وگویي با خبرنگار فارس در گناباد اظهار داشت: ادارات و نهادهای گناباد طی دهه‌های اخیر 28 میلیارد تومان به شهرداری این شهرستان همچنان مدیون هستند که با پیگیری مستمر6 میلیارد تومان از دیون معوقه ادارات تبدیل به اوراق سهام شده است و در آینده به تدریج نقد می‌شود.

شهردار گناباد بابیان اینکه بیشتر تمرکز شهرداری بر ساختن زیر ساخت‌ها و درآمدزایی بوده است، گفت: تملک زمین برای ایجاد شهر کارآفرین و مصوب شدن فاز یک و دو پارک ملت از مواردی است که در آینده بهره و قابلیت‌های فراوانی به شهر می‌رساند.

وی ادامه داد: مردم گناباد به دلیل نبود کمربندی دچار مشکلات صوتی ترافیکی هستند بنابراین اجرای طرح کمربندی 100 متری در این شهر لازم و ضروری به نظر می‌رسد. این کمربندی میدان امام رضا(ع) را به میدان ورزش متصل می‌کند.
تقوی افزود: طول این کمربندی 9 کیلومتر است و 35 هزار متر مربع معارض در مسیر وجود دارد که باید با مالکان به توافق رسید، اما این مساله کمی سخت به نظر می‌رسد.
وی با بیان اینکه طرح کمربندی پروژه در دست مشاور است، گفت: با بعضی از مالکین املاک معارض در مسیر به توافق رسیده‌ایم و تملک صورت گرفته ضمن اینکه از مسیر باطله‌برداری شده است.

لزوم اصلاح طرح تفصیلی شهر گناباد

وی پراکندگی و گستردگی شهر گناباد را از مشکلات خدمات‌رسانی دانست گفت: مساحت شهر گناباد یک‌هزار و 600 هکتار است که به شکل استاندارد 120 هزار نفر باید در این مساحت زندگی کنند در حالیکه فقط 30 هزار نفر در این مساحت پراکنده شده‌اند.
شهردار گناباد راه برون‌رفت از این مشکل را اصلاح طرح تفصیلی شهر دانست و گفت: اعتبار طرح تفصیلی شهر گناباد خرداد 95 به پایان رسیده و مقدمات طرح جدید فراهم شده است، بنای کار ما برای اصلاح طرح تفصیلی این است که بر اساس کسب اطلاعات دقیق از مناطق شهری از طرح صورت پذیرد.
تقوی ادامه داد: در مرکز شهر گناباد املاکی وجود دارد که کاربری کشاورزی دارد با اصلاح این کاربری‌ها می‌توان از گسترش و پراکندگی شهر جلوگیری کرد.

600 هکتار از مساحت شهر گناباد دچار محدودیت‌های مربوط به میراث فرهنگی است

وی افزود: با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد 600 هکتار از مساحت شهر گناباد دچار محدودیت‌های مربوط به میراث فرهنگی شده است.

تقویگفت: شهرداری گناباد توانست طرح منطقه گردشگری را مصوب کند که با این وجود دارای ردیف بودجه شده است و هرسال اعتباری برایش در نظر گرفته می‌شود.

شهردار گناباد در خصوص شفافیت تخفیف عوارض و هزینه پروانه ساخت گفت: تمام دریافت‌های شهرداری به صورت آنلاین به 4 دستگاه از جمله دیوان محاسبات متصل است و پرداخت‌های مربوط به ساخت‌وساز و عوارض بر اساس قیمت ضریب مستقیم افزوده مالیات معروف به پی صورت می‌گیرد و به صورت سیستماتیک محاسبه می‌شود.
وی گفت: تخفیف به دو شکل صورت می‌گیرد یک صورت از تخفیف با تصویب شورا در زمان‌های خاص اعمال می‌شود، صورت دوم اگر ارباب رجوع نقدا دین خود را پرداخت، شهردار می‌تواند از اختیار 25 درصد تخفیف خود استفاده کند.
تقوی با بیان اینکه تخفیف به جرایم کمیسیون ماده 100 تعلق نمی‌گیرد، ادامه داد: مردم کاملا یقین داشته باشند که عدالت در مورد همه اجرا می‌شود.
شهردار گناباد زمان صدور پروانه ساخت را 4 ساعت دانست و گفت: اگر ملک مشکل تعریض، معارض و غیره نداشته باشد در مدت 4 ساعت پروانه ساخت صادر می‌شود.

طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز در گناباد

شهردار گناباد طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز را از طرح‌های مهم در دست اجرا دانست و گفت: منبع 500 متر مکعبی ساخته شده و این طرح نیز صاحب ردیف و اعتبار است.
وی آب شبکه را برای آبیاری فضای سبز مناسب ندانست و گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که آبیاری با آب شیرین صورت گیرد.
تقوی گفت: 25 آب انبار سالم در سطح شهر موجود است که قابلیت 7 میلیون و 500 هزار لیتر آب را دارد و می‌توان با ذخیره‌سازی آب قنوات در زمستان از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد. لازم به ذکر است که بعضی از این آب انبارها وقف شده است، اما امروز از آنها در راستای نیت واقف استفاده نمی‌شود.
شهردار گناباد در مورد دیون شهرداری و کتابخانه‌های عمومی شهر گفت: متاسفانه در شیوه محاسبه نیم درصد کتابخانه‌ها اشکال وجود دارد این اشکال از آنجاست که نیم درصد از کل اعتبار ما محاسبه می‌شود در حالیکه هیچ زمانی این اعتبار کامل تخصیص پیدا نمی‌کند.
وی با تایید اینکه شهرداری گناباد نسبت به پرداخت دیون خود به کتابخانه‌ها عقب است، ادامه داد: کتابخانه‌ها فقط دریافت‌های ریالی را قبول می‌کنند و خدمات شهرداری را در حیطه کتابخانه‌ها قبول ندارند.

خلع ید 3 مرکز سوخت cng از بخش خصوصی

تقوی خلع ید از سه مرکز سوخت cng از بخش خصوصی را درراستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم دانست و گفت: به دلیل عدم اجرای تعهدات توسط پیمانکار، اداره این مراکز را شهرداری برعهده گرفت که سالیانه 200 میلیون تومان از این بخش درآمد دارد.

شهردار گناباد در پایان در پاسخ به این سوال که آیا در دوره پنجم شورا در صورت درخواست، شهردار باقی خواهد ماند، گفت: گناباد زادگاه من است و آرزو می‌کنم که به مردم خدمت کنم اما به‌دلیل مشکلات خانوادگی نمی‌توانم به کار در شهرداری ادامه دهم. خانواده‌ام در مشهد هستند و اگر بخواهم چند سال دیگر از آنها دور باشم خانواده در آستانه متلاشی شدن قرار می‌گیرد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید