امروز: دوشنبه, 28 خرداد 1397 13:39
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

طلب معوقه 300 ميليارد ريالي شهرداري گناباد

shardarشهردار گناباد، بدهی معوقه بخش های مختلف دولتی و خصوصی به این شهرداری بابت عوارض شهری را 300 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تسریع در پرداخت این بدهی ها برای اجرای برنامه های شهری ضروری است.

به گزارش گناباد20،علي تقوي در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود:از این میزان 280 میلیارد ریال مربوط به بدهی بخشهای دولتی و 20 میلیارد ریال بدهی بخش خصوصی است.


وی ادامه داد: با مذاکرات انجام شده با وزرا و مسوولان سازمانهای کشوری 53 میلیارد ریال از مجموع بدهی های ادارات به صورت اوراق سهام به شهرداری پرداخت می شود.


وی خاطر نشان کرد: بخش اعظم درآمدهای شهرداری به صورت خودگردان و از طریق عوارض تامین می شود، به همین دلیل تاخیر در پرداخت بدهی موجب وقفه در انجام پروژه های عمرانی شده و شهرداری را در روند خدمات رسانی با تنگناهای بسیاری مواجه می کند.


وی گفت: به دلیل نبود طرح جامع و تفضیلی، زیرساختهای شهری متناسب با ساز و کارهای و نیازهای شهری در گناباد شکل نگرفته است.


وی تصریح کرد: زیرساختها، کالبد و مبلمان شهری گناباد متناسب با طرح مدون و تفضیلی شهری شکل نگرفته و این شهر از نظر عملیات توسعه شهری به بن بست رسیده است و با این وجود توجه نداشتن به طرح جامع شهری، رشد نامتوازن و ایجاد و توسعه حاشیه نشینی در گناباد به همراه دارد.


وی گفت: ورودی های شهر گناباد متناسب با ظرفیت و صبغه تاریخی و فرهنگی این شهر نیست و باید بهبود یابند.


وی اظهار کرد: از مجموع یکهزار و 600 هکتار از وسعت شهر گناباد دو هزار هکتار را اراضی کشاورزی تشکیل می دهد و این مساله موجب پراکنده کاری و مشکلات بسیار در روند خدمات دهی به مردم شده است.


وی اضافه کرد: شهرها با وسعت مشابه گناباد 200 هزار نفر جمعیت دارند ولی در گناباد با این گسترده شهری 45 هزار نفر ساکن هستند و با ابزار و امکانات کم و متناسب با این جمعیت خدمات به شهروندان ارائه می شود.


وی تصویب طرح جامع گردشگری گناباد در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور در یک ماه گذشته را یادآور شد و گفت: گناباد به عنوان یکی از سه شهر دارای طرح جامع گردشگری در کشور است که نیازهای طرحهای تفضیلی و جامع این شهر را هم پوشش می دهد.


تقوی اظهار کرد: طرح جامع گردشگری گناباد در مرحله واگذاری به مشاور قرار دارد و بر اساس آن کلیه نیازهای مورد نیاز برای توسعه زیربنایی و خدمات شهری شامل گردشگری، خدماتی، بهداشتی و درمانی، آموزشی، حمل و نقل و نظیر آن همراه با عدالت محوری مورد توجه قرار می گیرد.


وی تاکید کرد: باید احیای بوم گردی و توجه به ظرفیتهای سنتی و تاریخی محور اصلی خدمات شهری و گردشگری گناباد قرار گیرد. 

شهردار گناباد گفت: رسانه های ارتباط جمعی به عنوان بازوان مسئولان باید ضمن افزایش روحیه فرهنگی و مشارکت پذیری در مردم و با نقدهای منصفانه و پرهیز از تخریب در ارائه خدمات صادقانه به جامعه تلاش کنند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید