آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

طلب معوقه 300 ميليارد ريالي شهرداري گناباد

shardarشهردار گناباد، بدهی معوقه بخش های مختلف دولتی و خصوصی به این شهرداری بابت عوارض شهری را 300 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تسریع در پرداخت این بدهی ها برای اجرای برنامه های شهری ضروری است.

به گزارش گناباد20،علي تقوي در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود:از این میزان 280 میلیارد ریال مربوط به بدهی بخشهای دولتی و 20 میلیارد ریال بدهی بخش خصوصی است.


وی ادامه داد: با مذاکرات انجام شده با وزرا و مسوولان سازمانهای کشوری 53 میلیارد ریال از مجموع بدهی های ادارات به صورت اوراق سهام به شهرداری پرداخت می شود.


وی خاطر نشان کرد: بخش اعظم درآمدهای شهرداری به صورت خودگردان و از طریق عوارض تامین می شود، به همین دلیل تاخیر در پرداخت بدهی موجب وقفه در انجام پروژه های عمرانی شده و شهرداری را در روند خدمات رسانی با تنگناهای بسیاری مواجه می کند.


وی گفت: به دلیل نبود طرح جامع و تفضیلی، زیرساختهای شهری متناسب با ساز و کارهای و نیازهای شهری در گناباد شکل نگرفته است.


وی تصریح کرد: زیرساختها، کالبد و مبلمان شهری گناباد متناسب با طرح مدون و تفضیلی شهری شکل نگرفته و این شهر از نظر عملیات توسعه شهری به بن بست رسیده است و با این وجود توجه نداشتن به طرح جامع شهری، رشد نامتوازن و ایجاد و توسعه حاشیه نشینی در گناباد به همراه دارد.


وی گفت: ورودی های شهر گناباد متناسب با ظرفیت و صبغه تاریخی و فرهنگی این شهر نیست و باید بهبود یابند.


وی اظهار کرد: از مجموع یکهزار و 600 هکتار از وسعت شهر گناباد دو هزار هکتار را اراضی کشاورزی تشکیل می دهد و این مساله موجب پراکنده کاری و مشکلات بسیار در روند خدمات دهی به مردم شده است.


وی اضافه کرد: شهرها با وسعت مشابه گناباد 200 هزار نفر جمعیت دارند ولی در گناباد با این گسترده شهری 45 هزار نفر ساکن هستند و با ابزار و امکانات کم و متناسب با این جمعیت خدمات به شهروندان ارائه می شود.


وی تصویب طرح جامع گردشگری گناباد در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور در یک ماه گذشته را یادآور شد و گفت: گناباد به عنوان یکی از سه شهر دارای طرح جامع گردشگری در کشور است که نیازهای طرحهای تفضیلی و جامع این شهر را هم پوشش می دهد.


تقوی اظهار کرد: طرح جامع گردشگری گناباد در مرحله واگذاری به مشاور قرار دارد و بر اساس آن کلیه نیازهای مورد نیاز برای توسعه زیربنایی و خدمات شهری شامل گردشگری، خدماتی، بهداشتی و درمانی، آموزشی، حمل و نقل و نظیر آن همراه با عدالت محوری مورد توجه قرار می گیرد.


وی تاکید کرد: باید احیای بوم گردی و توجه به ظرفیتهای سنتی و تاریخی محور اصلی خدمات شهری و گردشگری گناباد قرار گیرد. 

شهردار گناباد گفت: رسانه های ارتباط جمعی به عنوان بازوان مسئولان باید ضمن افزایش روحیه فرهنگی و مشارکت پذیری در مردم و با نقدهای منصفانه و پرهیز از تخریب در ارائه خدمات صادقانه به جامعه تلاش کنند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ghazaliyateghasemi02
#کتابشناسی گناباد"
قابل توجه نویسندگان محترم گنابادی
با سلام و عرض ادب
به اطلاع می رساند، کتابی با عنوان "کتابشناسی گناباد" با هدف معرفی کتابهای نویسندگان و مترجمان گنابادی در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارد .
لطفاً از شما نویسنده محترم گنابادی دعوت می شود، چنانچه در این خصوص اطلاعاتی تاکنون ارسال نکرده اید و یا با شما تماس گرفته نشده است، جهت درج اطلاعات کتابهای شما در کتاب فوق، موارد زیر را به مهندس پدرام تحویل دهید:
دو نسخه از کتابها
 یک قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید
 زندگینامه مختصر نویسنده(حداکثر دو خط )
 زندگینامه نویسنده(حداکثر یک صفحه A4)
 شرح مختصر کتاب (حد اکثر سه خط)
 شرح خلاصه کتاب (حداکثر یک صفحه A4)
 شماره تماس نویسنده
—------------------------------------------------------------------------------------------
شماره تلفن تماس و هماهنگی:
09155339481
لطفاً به سایر نویسندگان گنابادی که می شناسید هم اطلاع رسانی بفرمایید.
با تشکر گروه نویسندگان "کتابشناسی گناباد"
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد