امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 01:37
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

فرصت پشت میز نشینی برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها فراهم نیست

فرماندار گناباد گفت : در شرایطی قرار داریم که فرصت پشت میز نشینی برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها فراهم نیست،ودانشجویان باید تلاش کنند که مهارت های مختلف را بیاموزند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند.

حامد قربانی در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی بهزیستی وتامین اجتماعی گناباد افزود: شهرستان گناباد قطب علمی و دانشگاهی در استان خراسان رضوی می باشد و تعداد 10 هزار دانشجوی شاغل به تحصیل در 230رشته مختلف کاردانی تا دکتری منشا اثری برای منطقه می باشد.
وی افزود : علم و تحصیل فارغ‌التحصیلان و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان را از برنامه‌های کلی مراکز علمی بخصوص مراکز علمی کاربردی بهزیستی وتامین اجتماعی می باشد.


قربانی افزود :مرکز علمی کاربردی بهزیستی این شهرستان در رشد و توسعه علمی شهرستان نقش تاثیرگذاری دارد و برای خروج از بن‌بست اشتغال باید این مراکز قوی‌تر عمل کنند و ایجاد شغل برای دانشجویان بر اساس مهارت‌های کسب شده باشد.
وی با تاکید بر اینکه هدف نهایی مرکز علمی کاربردی باید کارآفرینی و ایجاد شغل با ارتقاء سطح دانش و مهارت افراد شاغل باشد، خاطرنشان کرد: به طور قطع این مرکز می‌تواند در کسب مهارت و ایجاد شغل به افراد توانمند کمک کند تا در نهایت شاهد بالندگی و شادابی در این شهرستان باشیم .
فرماندار گناباد از دانشجویان خواست: با توجه به هجمه هایی که علیه انقلاب توسط دشمنان به راه اندازی شده به به گونه ای عمل کنید تا دشمنان نتوانند به مقاصد شوم خود برسند.


قربانی با بیان اینکه اکنون در شرایطی قرار داریم که فرصت پشت میز نشینی برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها فراهم نیست، عنوان کرد: دانشجویان باید تلاش کنند که مهارت های مختلف را بیاموزند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند.


نماینده عالی دولت در گناباد با تاکید بر اینکه علوم دانشگاهی درمراکز علمی باید کاربردی شود، افزود : کارآفرینی و تبدیل علم به صنعت و کار جزو رئوس برنامه‌های علمی و مدیران مراکز دانشگاهی شهرستان قرار گیرد.


قربانی گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در دولت و اداره دستگاه‌های اجرایی مشکلات بیکاری جوانان است و اگر نیروهای دانشگاهی با توجه به داشته‌های منطقه بتوانند این پتانسیل‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند می‌توانند درصد بسیار بالایی از مشکل بیکاری شهرستان را حل کنند.
وی افزود :جوانان ما نیز نباید برای پشت میز نشینی تلاش کنند یکی از راههای کسب درآمد کارآفرینی و ایده پروری است که می‌توان در جای جای این منطقه آن‌ها را بکار بست.


وی گفت : دانشگاه ها بهترین مکان برای طرح مباحث مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی است زیرا بخش قابل توجهی از مراجع اجتماعی در این محیط های آموزشی اعم از اساتید و دانشجویان هستند که در صورت اقناع شدن از برنامه‌ها می‌توانند در بسط و گسترش آنها در سایر بخش‌های جامعه کمک کنند.


قربانی در خصوص تاثیرات رسانه ای بر جامعه و پیشبرد اهداف جنگ روانی علیه کشورمان توسط کشورهای غربی به ویژه آمریکا گفت: بهترین راه برای خنثی سازی ترفند های جریان سازی رسانه ای گسترش فرهنگ سواد رسانه ای است و ما باید بتوانیم سواد رسانه ای را در جامعه فراگیر کنیم.
وی گفت: هر میزان سواد رسانه ای در جامعه افزایش یابد قدرت تجزیه و تحلیل داده ها در جامعه افزایش و افراد جامعه می توانند بر خورد منطقی تر با اخبار و چگونگی گردش اطلاعات داشته باشند.


فرماندار گناباد با تاکید بر حفظ انسجام و وحدت ملی خواستار مطالبه‌گری دانشجویان شد و از آنان خواست تا از این فرصت ها برای طرح مباحث حوزه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استفاده کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی بهزیستی وتامین اجتماعی گناباد گفت:با توجه به اینکه مرکز از نسل سوم دانشگاههای می باشد انتظار می رود دانشجویان به کاربست دانش خود ومهارت اموزی در رشته تحصیلی خود بپردازند ودانشی که منجر به تغییر در بستر جامعه شود مفید است
مجید ازقندی ضمن لزوم نقش افرینی دانشجویان در مناسبات سیاسی واجتماعی ،فرهنگی حتی خانوادگی خود افزود :پیامبر عظیم شان اسلام حضرت محمد (ص)رسالت خود را کامل کردن اخلاقیات ونیکویی اعلام کرد واگر قرار است پیروان راستین ان حضرت باشیم باید رعایت اخلاق در زمینه های حرفه ای ،اجتماعی و خانوادگی بپردازیم
وی افزود: براین اساس هرکس نقش خود را در جامعه که به مثابه یک ار گانیزم زنده است به بهترین نحو ایفا نماید.


ازقندی افزود: اگر فرد که کارکرد سلولهای جامعه را دارد دچار بد عملکردی شود این نقش چه به عنوان والدین ،کارمند ،کارگر ،دانشجو ، استاد یا شهروند مثمر وموثر ایفا نشود کل جامعه را دچار بد عملکردی خواهد شد وزمانی جامعه رشد پیدا می کند که افراد جامعه توسعه یافته شوند
سخنران علمی ومراسم عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد گفت :شرایط دانشجویان نسل اول و دوم جهت تحصیل در دانشگاه ها با شرایط نسل سوم و چهارم متفاوت است و لازم است دانشگاه ها با تغییر رویکردها ضمن تربیت دانشجویان کارآفرین ، شرایط خود را با بازار کار تطبیق دهند.

ابولقاسم شفیعی افزود : امروز آموزش صرف یا تولید مقاله تنها رسالت دانشگاه نیست بلکه در کنار آن باید برای تربیت نیروی انسانی دارای روحیه کارآفرینی و اعتماد به نفس تلاش نمایند تا دانشجویان پس از فراغت از تحصیل به راحتی در بازار کار برای خود شغل ایجاد نمایند. وی گفت : در کنار تربیت نیروی انسانی کارآفرین، تبدیل یافته های علمی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها به ثروت باید مورد توجه جدی مراکز آموزش قرار گیرد.
لازم بذکر است مراسم 16 آذر با جرای موسیقی سنتی و پاپ، و تجلیل از دانشجویان برتر شاهد وایثارگر وهمچنین تقدیر از دانشجویات رتبه اول ودوم در سالن فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور فرماندار،اساتید،دانشجویانوخانواده دانشجویان برگزار شد.

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید