امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 02:08
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

مهمترين مشكل روشندلان گنابادی اشتغال است

مدیرعامل مؤسسه خیربه جامعه معلولین و نابینایان آشیان مهر گناباد گفت: نابینایی یا کم بینایی محدودیت نیست، بلکه وسیله‌ای برای تقویت سایر حواسی است که ما به آن‌ها اهمیت نمی‌دهیم.

به گزارش گناباد20،حسین زحمتکش در گفت‌وگويي، به مناسبت روز جهانی عصای سفید، با بیان این مطلب اظهار کرد: نابینایان افراد دقیق و توانمندی هستند چرا که توانسته‌اند با وجود نداشتن بینایی جهان را آنگونه که هست برای خود و دیگران تعبیر و تفسیر کنند.

وی ادامه داد: روشندلان تحلیل‌های جالبی از دنیای اطراف خود دارند که افراد بینا قادر به درک آن نیستند؛ بر همین اساس باید با ذهنی آماده و خلاق به سوی اهداف عالیه خود حرکت کنند.

اشتغال، مهمترين مشكل روشندلان گنابادی

مدیرعامل مؤسسه خیربه جامعه معلولین و نابینایان آشیان مهر گناباد مهمترين مشكل و مسئله نابينايان این شهرستان را اشتغال عنوان و خاطرنشان کرد: عدم اعتماد کارفرمایان به توانایی نابينايان جهت بر عهده گرفتن مسئولیت باعث شده که معلولان حتی قادر به تامین هزینه‌های شخصی خود نبوده و به عنوان بار اضافه بر دوش خانواده‌ها با هزینه‌های بالای درمانی باشند.

زحمتکش اضافه کرد: مناسب ‌سازی معابر و پياده روها برای تردد نابینایان نیز از درخواست ‌های این قشر بوده و بر همین اساس اهمیت ضرورت توجه به مناسب سازی پیاده روها و فضای شهری با توجه به نیازهای معلولان و جانبازان دو چندان می‌شود.

وی با بیان اینکه عابربانك مناسب سازي شده براي نابينايان وجود ندارد، عنوان کرد: امكان استفاده از تسهيلات بانكي با توجه به دستورالعمل بانك‌ها براي روشندلان نیز مقدرم نیست.

405 توانجوی نابینا و کم بینا در گناباد داریم

مدیرعامل مؤسسه خیربه جامعه معلولین و نابینایان آشیان مهر گناباد افزود: در سطح این شهرستان 405 نفر توانجوی نابینا و کم‌بینا داریم که شامل 31 نفر خيلي شديد، 65 نفر شديد، 88 نفر متوسط و 221 نفر نیز خفیف وجود دارد که از خدمات این مؤسسه به عنوان تنها مرکز ارائه خدمات مددکاری و حمایتی به معلولین و نابینایان شهرستان به صورت گسترده و تخصصي بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار کرد: خدماتی که در این مجموعه ارائه می‌شود شامل پیگیری امور اشتغال توانجویان و ارائه خدمات مشاوره شغلی، پرداخت كمك هزينه درمان، کمک به ساخت و تعمیر مسکن معلولین، کمک به معیشت و تأمین وسایل ضروری زندگی، ارائه خدمات در جهت مناسب سازی مسكن محيط كار و منزل، تحویل وسایل توانبخشی از جمله ویلچر، واکر، عصا، وسایل بهداشتی و... است.

زحمتکش ابراز کرد: همچنین تاکنون کلاس‌های آموزشی پیشگیری از معلولیت، مهارت‌هاي زندگي، آموزش خانواده، پیشگیری از اعتیاد و... برگزار و به مناسبت اين روز هم با پيگيري‌ها و هماهنگي‌هاي انجام شده در سطح استان كارگاه آموزش كامپيوتر، خط بریل و جهت یابی ويژه نابينايان برگزار گرديد كه سعي شد از اساتيد برجسته استان در اين زمينه استفاده شود که مورد استقبال نابيانايان شهرستان گناباد قرار گرفته است.

مدیرعامل مؤسسه خیربه جامعه معلولین و نابینایان آشیان مهر گناباد به ورزش معلولان نیز اشاره و عنوان کرد: در بحث ورزش معلولین و نابینایان نیز در چند سال گذشته تیم ورزشی گلبال نابینایان تشکیل شده كه در مسابقات استانی هم مقام هايي کسب کرده‌اند.

گزارش از مهدي محمدي

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید