امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
پنج شنبه, 21 آذر 1398 04:01
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

ساخت نیروگاه های تولید برق خورشيدي در گناباد

نيروگاه خورشيدي دیگری در گناباد در یکی از چاههای کشاورزی حاجی‌آباد نصب و راه اندازي شد.


به گزارش گناباد20،تابستان 97 خاطرات قطعی‌های برق در دهه 60 را زنده کرد و زنگ خطری بود برای همه مردم و مسئولین ، بیش از دو دهه خشکسالی، گرمای بیش از حد هوا ، عدم ساخت نیروگاه های تولید برق طبق برنامه در سالهای اخیر و... باعث بهم خوردن تناسب تولید و مصرف برق در کشور شده است.

متاسفانه در کشور ما کمتر به داشته ها و پتانسیل های موجود توجه میشود.

آفتاب این انرژی خدادادی در گناباد که در تیر و مرداد گرمایش باعث آزار مردم و قطع برق میشود میتواند شادی بخش و درامدزا باشد. اگر انگیزه و تفکر جهادی باشد در این منطقه میتوان آنقدر برق تولید کرد که علاوه بر مصرف خودمان حتی به افغانستان برق مازاد صادرات کنیم.

این کاری ست که مهندس مومنی و همکارانش در شهرستان گناباد استارت زدند.

مومنی طراح و اجرا کننده پروژه تولید برق و الکتریسیته با انرژی خورشیدی در منطقه حاجی آباد گفت: این چاه کشاورزی که ما این طرح را در آن اجرا کردیم از شبکه برق دور بوده و دسترسی به برق برای این کشاورزان پرهزینه و زمان بر بود لذا برای اینکه صاحبان چاه بتوانند از برق برای کشیدن آب از چاه استفاده کنند ما با استفاده از پنل های خورشیدی برق مورد نیاز این کشاورزان عزیز را تامین کردیم و پمپ راه اندازی شد و تولید الکتریسیته انجام شد.

ما هم به مهندس مومنی و همکارانشان خدا قوت میگوئیم و امیدواریم مسئولین محترم این جوانان عزیز را حمایت کنند/انعکاس گناباد

به گفته حجازی بخشدار کاخک، قبل از این، آقای علوی مدیر عامل کارخانه فرحنوش بهار کاخک تمامی سطح سقف سوله‌های کارخانه خود را با پنل خورشیدی مجهز و چندین ماه قبل اولین نیروگاه خورشیدی را وارد مدار تولید کرده است.

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید