امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 07:38
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

تصادفات جاده‌ای و دیابت از علت‌های مهم مرگ و میر است

رئیس مرکز تحقیقات و توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای و دیابت از علت‌های مهم مرگ و میر است، گفت: 10 درصد از مردم ایران مبتلابه دیابت هستند و 25 درصد نیز در مرحله پیش از دیابت قرار دارند.

به گزارش گناباد20 و به نقل از فارس، رضا اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جلسه مجمع سلامت این شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری گناباد اظهار داشت: 10 علت مرگ و میر که در صدر علت‌های مرگ و میر قرار دارد، خارج از بحث واکسیناسیون بوده و علت‌ها در خارج از مدیریت دستگاه رسمی بهداشت و درمان است.

وی با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای و دیابت از علت‌های مهم مرگ و میر است که بیشتر به نوع رفتار مردم بر می‌گردد، متذکر شد: 10 درصد از مردم ایران مبتلابه دیابت هستند و 25 درصد نیز در مرحله پیش از دیابت قرار دارند که کم تحرکی و نوع تغذیه در ابتلای به این بیماری موثرند.

رئیس مرکز تحقیقات و توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: تاثیر مولفه‌های اجتماعی بر حوزه سلامت کتمان‌ناپذیر است و باید در مجمع های سلامت مورد بررسی قرار گیرد.

اسماعیلی افزود: حتی مسایل اجتماعی مانند گسترش عدالت در امید به زندگی و نهایت سلامت نیز موثر است.

در ادامه این جلسه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: اجتماعی شدن سلامت شعار امسال بهداشت جهانی نیز است، به این معناست که مردم در امور مربوط به سلامت مشارکت می‌کنند و از این طریق بیشتر به اهمیت سلامت پی می‌برند.

جلیل مشاری ادامه داد: مجمع سلامت در سطح محله، شهرستان، استان و کشور تشکیل می‌شود، مشکلات مربوط به سلامت محلات شناسایی و در سطح شهرستان برای رفع آن تلاش می‌شود و اگر در سطح شهرستان قابل حل نباشد، در سطح ملی مطرح می‌شود.

در ادامه این جلسه، فرماندار گناباد نیز بیان کرد: نگرش ما در حوزه سلامت باید تغییر کند، به این معنا که از درمان به پیشگیری تغییر کند.

محمد علی نبی‌پور با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما افراد بعد از فرسوده شدن کامل به پزشک مراجعه می‌کنند و این موضوع هزینه گزافی بر دوش خانواده و کشور می‌گذارد، متذکر شد: یکی از اهداف مهم، تشکیل مجمع سلامت گفتمان‌سازی در عرصه سلامت است.

وی با اشاره به اینکه این گفتمان‌سازی بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست، اضافه کرد: ساختار مجمع سلامت مانند شوراها از سطح محلات آغاز و تا سطح کشور ادامه پیدا می‌کند.

فرماندار گناباد با تاکید بر اینکه تمام اعضای شورای اداری عضو مجمع سلامت هستند تا هر اقدامی با نگرش و تمرکز بر سلامت صورت بگیرد،
یادآور شد: مجمع سلامت مردم را نسبت به موضوعات مربوط سلامت افزایش حساس می‌کند.

نبی‌پور گفت: تلاش ما این است که حساسیت اجتماعی مردم نسبت به آسیب‌های مضر به سلامت افزایش یابد و هرچه بیشتر سطح سلامت جامعه بالاتر باشد، یقینا توسعه نیز گسترش بیشتری می‌یابد.

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید