امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 01 مهر 1398 11:53
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

7،8 میلیارد ریال صرف مرمت آثار تاریخی گناباد شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: هفت میلیارد و 880 میلیون ریال برای مطالعه و مرمت آثار و بافتهای تاریخی این شهرستان طی پارسال هزینه شد.


به گزارش گناباد20، علیرضا شناسایی روز یکشنبه در گفت و گويي افزود: چهار میلیارد ریال از این میزان برای مرمت آثار تاریخی گناباد به صورت فروش اوراق مشارکت تخصیص یافت. یک میلیارد و 300 میلیون ریال آن برای مرمت پنج اثر به صورت اضطراری با پیمانکار قرارداد منعقد شد که هم اکنون در حال اجرا است.


وی ادامه داد: 400 میلیون ریال برای بازسازی جاده ها و 180 میلیون ریال نیز برای مطالعه بافت تاریخی روستای هدف گردشگری ریاب گناباد طی سال 96 تخصیص یافت. با پرداخت سه میلیارد ریال تسهیلات نیز سه اقامتگاه بوم گردی به بهره برداری رسیدند و یک اقامتگاه نیز امسال در روستای قوژد دایر می شود.


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد همچنین گفت: پنج پرونده تخریب آثار تاریخی گناباد در تپه اروک، سنو، دره نخو، تپه حصار و عمرانی به مرجع قضایی ارسال و متعرضان سه اثر تاریخی شناسایی شده و بقیه در دست اقدام است.


وی به قنات قصبه گناباد نیز اشاره و بیان کرد: طرحهای استحکام بخشی و گردشگری این قنات توسط پایگاه آن در دست اجرا است و یک میلیارد و 500 میلیون ریال پارسال بدین منظور اختصاص یافت. توسعه قنات جهانی قصبه نیازمند اهتمام و هم افزایی همه مسئولان و دست اندرکاران بخشهای مختلف است و همگان باید دراین زمینه احساس مسئولیت کنند.

منبع:ايرنا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید