امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 01 مهر 1398 11:56
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

افزایش چشمگير سرمایه گذاری در گناباد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: میزان سرمایه گذاری در بخشهای مختلف صنعتی و معدنی گناباد افزایش قابل توجهي یافته است.

به گزارش گناباد20 و به نقل از ايرنا، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: میزان سرمایه گذاری درافزایش 313 درصدی سرمایه گذاری در گناباد بخشهای مختلف صنعتی و معدنی این شهرستان پارسال با افزایش 313 درصدی نسبت به سال ماقبل به دو هزار و 487 میلیارد ریال رسید.

هادی ایزدی افزود: 510 نفر فرصت شغلی در واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی گناباد پارسال ایجاد شد که این میزان در مقایسه با سال ماقبل 62 درصد افزایش یافت.


وی ادامه داد: شش هزار و 437 تن کالای صنعتی نیز به ارزش دو میلیون و 870 هزار دلار طی پارسال از شهرستان گناباد به 17 کشور صادر شد که این میزان صادرات 17 درصد افزایش نشان می دهد.


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: همچنین برای رفع موانع تولید و ارتقاء و رشد تولید صنعتی 11 پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 82 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 80 نفر در کارگروههای تسهیل اقتصاد مقاومتی و کمیسیونهای کار و کارگری بررسی و 16 واحد متقاضی برای دریافت 113 میلیارد ریال تسهیلات معرفی شدند.


وی اضافه کرد: همچنین 13 طرح نیمه تمام صنعتی به مبلغ 440 میلیارد ریال برای بهره گیری از تسهیلات طرح رونق تولید و صندوق توسعه روستایی معرفی شدند که تاکنون 226 میلیارد ریال آن به متقاضیان پرداخت شده است.


ایزدی مهمترین اقدامات برای افزایش بهره وری، بازسازی و نوسازی و توسعه صنایع دانش بنیان گناباد را پارسال معرفی چهار واحد صنعتی برای استفاده از 158 میلیارد ریال تسهیلات این بخش، بهره برداری از چهار واحد تولیدی و صدور پروانه تحقیق و توسعه و گازرسانی به 95 درصد واحدهای این بخش ذکر کرد.


وی ادامه داد: پنج پروانه بهره برداری معدنی با سرمایه گذاری 20 میلیارد ریال طی سال 96 در گناباد صادر شد و میزان ذخیره مواد معدنی این شهرستان از 30 میلیون به 33 میلیون تن افزایش یافت.


او گفت: 44 مورد تسهیلات به مبلغ 4و 4دهم میلیارد ریال طی همین مدت برای بافندگان فرش دستباف در این شهرستان صادر که با پرداخت آنها برای 70 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شد.


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد افزود: هشت هزار و 590 بازرسی نوبه ای برای نظارت و بازرسی و کمک به تنظیم بازار از واحدهای صنفی گناباد هم در سال گذشته انجام شد که در نتیجه آن واحدهای متخلف به 480 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.


172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.


سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید