امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 02 شهریور 1398 03:43
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

ایجاد اشتغال مطالبه مردم از دولت و حتی نظام است

نبي پور فرماندار گناباد گفت:امروز ایجاد اشتغال مطالبه مردم از دولت و حتی نظام است که باید توسط مسئولان جدی گرفته شود و کار جهادی را مدنظر قرار دهند.
 به گزارش گناباد20، محمدعلی نبی پور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گناباد اظهار کرد: یکی از مباحث اصلی درحوزه اشتغال تامین اعتبار برای ایجاد شغل است.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال با همکاری مجلس شورای اسلامی مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط بانک مرکزی و یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی با همراهی و کمک بانک ها در راستای اشتغال زایی پرداخت خواهد شد.

فرماندار گناباد تصریح کرد: امروز ایجاد اشتغال مطالبه مردم از دولت و حتی نظام است که باید توسط مسئولان جدی گرفته شود و کار جهادی را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: اقتصاد دانان معتقد هستند در بهترین حالت در ایران ۷۰۰ هزار شغل می توان در سال ایجاد کرد پس باید با واقعیت ها روبه رو شد و سعی در تحقق این رقم داشت.

نبی پور ادامه داد: دولت و مجلس همیشه در حوزه اشتغال اقدامات خوبی را انجام داده اند ولی نکته مهمتر که باید در استان ها و شهرستان ها مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از انحراف این تسهیلات به قسمت های دیگر است.

وی با اشاره به مشکلات پیش آماده در انحراف تسهیلات بیان کرد: اگر در پرونده ای انحراف صورت گرفته این مشکل از دستگاه اجرایی است که در نظر داشته آمار را بالا ببرد.

فرماندار گناباد، کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان را یکی از ارگان هایی دانست که کمترین انحراف در تسهیلات را داشته اند و گفت: اگر شاهد آن هستیم که کمیته امداد موفق بوده اول نظارت دقیق و در مرحله بعد پرداخت تسهیلات به طرح های دارای توجیه اقتصادی بوده است.

وی تاکید کرد: طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی و به طبع آن اشتغال زا هستند باید مورد حمایت مسئولان و در اولویت کاری آن ها قرار بگیرند و آنچه به نظر می رسد گناباد درحوزه میراث فرهنگی دارای طرح های توجیهی اقتصادی خوبی است که باید حمایت شود.

نبی پور ادامه داد: کارفرمایان نیز باید دقت داشته باشند که وام های قرض الحسنه ای که دریافت می کنند صدقه نیست و به آن ها نبخشیده اند بلکه باید به موقع به بانک برگشت دهند تا بتوان از طرح های دیگر نیز حمایت کرد و در غیر این صورت بانک ها هم منابع محدودی دارند و نخواهند توانست به وظیفه خود درست عمل کنند.

وی گفت: تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در گناباد بیش از چهار درصد رشد داشته، درحالی که جمعیت گناباد یک درصد استان است و این نشانه درست هدایت کردن تسهیلات ایجاد اشتغال در این حوزه است.

نبی پور تصریح کرد: در حوزه ایجاد اشتغال برای بانوان کمتر کار شده و باید در نظر داشت که تبعیض جنسیتی نیابد صورت گیرد در صورتی که ۵۰ درصد جمعیت ما را بانوان تشکیل می دهند و دارای قابلبت های فراوانی هستند.

مهر

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید