امروز: دوشنبه, 01 مرداد 1397 10:22
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

تبليغ و فروش كالاى قاچاق در فضاى سايبر ممنوع است

فرمانده انتظامى شهرستان گناباد از شناسايى و دستگيرى عامل فروش موتور سيكلت قاچاق در فضاى سايبرى كه به صورت غير قانونى از مبادى غير مجاز وارد كشور شده بود خبر داد.‌ 
 

به گزارش گناباد20،سرهنگ على اكبر كيانى اظهارکرد: با توجه به رصد و پايش فضاى سايبرى كارشناسان پليس فتا متوجه فروش موتور سيكلت قاچاق با ارزش بيش از يكصد ميليون ريال در یکی از شبكه‌های اجتماعى شده و با يك‌سرى عمليات فنى و پليسى توانستند عامل انتشار آگهى را قبل از فروش موتور سيكلت شناسايى و با هماهنگى قضايى وى را دستگير نمايند.

وی افزود: متهم به نام امير 19 ساله پس از دستگيرى و مواجه با ادله فنى غير قابل انكار اعتراف كرد، با توجه به درخواست دوستش از وى مبنى بر درج آگهى فروش موتور سيكلت قاچاق كه از مبادى غير مجاز كشور وارد شده بود و تردد با آن در داخل شهر ممنوع مى‌باشد، اقدام به طراحى آگهى نموده و با درج آن در سايت‌هاى اينترنتى و شبكه‌هاى اجتماعى متاسفانه در جرم وى شريك شده‌است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: كارشناسان به دنبال اعتراف متهم با شناسايى عامل اصلى فروش موتور سيكلت "به نام حسين 30 ساله"، وى را دستگير و به مكان پليس فتا منتقل نمودند. متهم اصلى نيز با ديدن شواهد به جرم خود اعتراف نمود كه پرونده به همراه متهمين جهت سير مراحل قضايى به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ كيانى در ادامه تاکید کرد: هرگونه خريد و فروش تجهيزات ممنوعه در فضاى سا نيز ممنوع و جرم مى‌باشد و بر اساس قانون مجازات اسلامى و جرايم رايانه‌اى با عاملين آن برخورد مناسب قانونى صورت خواهد پذيرفت.

اين مقام انتظامى تصريح كرد: سايت پليس فتا به آدرس الكترونيكى www.cyberpolice.ir آماده دريافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و كاربران گرامى بوده و همچنين كاربران گرامى مى‌توانند آخرين اخبار حوادث و رويدادهاى سايبرى را از اين سايت دريافت نمايند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید