امروز: دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 18:34
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

گناباد در آستانه جيره بندي آب

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گناباد گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و بالا رفتن مصرف آب، گناباد وارد مرحله تنش‌آبی شده و در آستانه جیره‌بندی قرار دارد.

به گزارش گناباد20، هادی حیدر‌نیا در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آب گناباد در سالن کنفرانس فرمانداری گناباد اظهار کرد: مردم گناباد حد نصاب تازه‌ای در مصرف آب از خود به جا گذاشته‌اند و مصرف و تولید با هم برابر شده است که به چنین حالتی تنش آبی می‌گویند.

وی ادامه داد: در صورتیکه اتفاقی در مسیر خط انتقال آب بیفتد این تنش می‌تواند تبدیل به بحران شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گناباد گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و بالا رفتن مصرف آب، گناباد وارد مرحله تنش آبی شده و در آستانه جیره‌بندی قرار دارد.

حیدرنیا با بیان اینکه تامین 75 درصد آب گناباد از فاصله 120 کیلومتری صورت می‌گیرد، گفت: هزینه تولید آب گناباد بسیار بالاست و در حال حاضر نیز خط انتقال نیاز مبرم به اصلاح دارد.


وی گفت کمبود مخزن ذخیره‌سازی نیز از مشکلاتی است که هر لحظه ممکن است شهرستان را به مرحله بحران سوق دهد.
حیدرنیا صرفه‌جویی در مصرف آب را لازم و ضروری دانست و گفت: راه کارهای گذشته برای فرهنگ‌سازی در صرفه‌جویی آب نتیجه‌بخش نیست و باید از طریق سازمان‌های مردم نهاد مشارکت جدی و اساسی مردم را به خدمت گرفت.
وی گفت: مجموعه شهرستان باید نگاه ویژه‌ای به موضع آب داشته باشند.


فرماندار گناباد نیز در ادامه این جلسه گفت: شهرستان گناباد با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی‌های اخیر در یک وضعیت نامناسب قرار دارد.
محمدعلی‌نبی‌پور ادامه داد: شهرداری‌ها باید برای آبیاری فضای سبز نهایت بهینه مصرف‌کردن را رعایت کنند.
وی ادامه داد: در روستاها نیز از آب آشامیدنی برای مصرف دامی استفاده می‌شود که غیر قانونی است.
شهردار گناباد هم در ادامه این جلسه گفت: آب انبارهای قدیمی بهترین منابع ذخیره‌سازی هستند.
علی تقوی ادامه داد: این آب انبارها را می‌توان در فصل زمستان از آب قنوات پر و در تابستان از این آب برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد.
وی گفت: متولی بسیاری از آب انبارها اداره اوقاف شهرستان است و اگر به شهرداری واگذار شود می‌توان از آنها برای ذخیره‌سازی استفاده کرد.

فارس

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید