امروز: دوشنبه, 28 خرداد 1397 13:38
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

پرداخت 600 ميليون تومان زکات توسط مردم گناباد

IMG 1860

دبیرشورای زکات شهرستان گناباد گفت: سال گذشته با توجه به خشکسالی و درآمد کم ،کشاورزان گنابادی 600 ميليون تومان زکات پرداخت کردند.

 

به گزارش گناباد20،حجت الاسلام محسن رجب زاده اظهار کرد: علی رقم کاهش بارندگی ها و به دنبال آن کاهش میزان درآمد کشاورزان و دامدارن، مردم گناباد همچنان اقدام به دادن زکات اموال خود می کنند.

 وی ادامه داد: زکات بر گندم ، جو ، خرما ، کشمش ، طلا ، نقره ، شتر ، گاو و گوسفند تعلق می گیرد.

 دبیرشورای زکات شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: در سال گذشته 600ميليون تومان زکات در گناباد جمع آوری شده که عمدتا زکات مستحبی بوده است.

 رجب زاده اظهار داشت: زکات جمع آوری شده در دو بخش عمرانی و محرومین هزینه می شود که از زکات سال گذشته گناباد ۴۰۰میلیون تومان آن در بخش عمرانی و ۲۰۰میلیون تومان آن در بخش محرومین هزینه شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم مردم این نکته را مدنظر داشته باشند تا زمانی که محرومی در جامعه وجود دارد نمی توانند زکات فطریه را در مساجد، مدارس و حسینیه ها هزینه کنند.

 رجب زاده افزود: زکاتی که هر محل جمع آوری می شود باید در خود همان محل و برای رفع محرومیت آن منطقه هزینه می شود.

 دبیر شورای زکات شهرستان گناباد در پایان اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون مبلغ ۸۱۵ هزارتومان زکات مستحبی به حساب محرومین واریز شده است.

 مهرنيوز

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید