امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 27 آبان 1398 16:49
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

نمی توانیم تسهیلات را به سرمایه گذاری بدهیم كه به موقع نمی جنبد

000وزارت صنعت، معدن و تجارت به سرمایه گذار مجتمع فولاد كاویان، شش ماه مهلت داد تا این مجتمع را راه اندازی كند.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، این مهلت در جریان سفر روز پنجشنبه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به گناباد و بازدید وی از مجتمع فولادكاویان این شهرستان اعلام شد.
'وجیه الله جعفری' در جمع مدیران صنعتی و سرمایه گذاران بخش صنعت و معدن گناباد اظهار داشت: وزارت صنعت،معدن و تجارت برای كمك به این واحد صنعتی كوتاهی نكرده و سرمایه گذار این مجتمع باید كار خود را با شتاب به انجام برساند.
وی گفت: ایران در افق 1404 به تولید سالیانه 55 میلیون تن فولاد نیاز دارد و اگر مجتمع فولاد كاویان گناباد تاخیر خود را جبران نكند از مسیر كمكها و تسهیلات وزارت صنعت حذف خواهد شد.
او افزود: اگر این مجتمع كه در سال 1386 كلنگ خورده تا پایان سال 1387به بهره برداری رسیده بود، پول سرمایه گذار برگشت كرده بود زیرا تا دو سال دیگر كار در زمینه قراضه توجیه ندارد.
وی گفت: كار باید ظرف مدت مشخص به انجام برسد تا وزارت صنعت از آن حمایت كند اما اگر كار به موقع انجام نشود بحث اشتغال و سودآوری محقق نمی شود و در پایان یك سری اسكلت و سوله بر جای می ماند كه به درد هیچ كس نمی خورد، لذا ما نمی توانیم تسهیلات را به سرمایه گذاری بدهیم كه به موقع نمی جنبد.
در این جلسه، نایب رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز گفت: راه اندازی كارخانه فولاد 100 هزار تنی كار دشواری نیست.
'احمد مهدوی' خطاب به مدیر عامل مجتمع فولاد كاویان گناباد افزود: این مجتمع برای راه اندازی به یك كوره نیاز دارد و آهن قراضه اش را هم می تواند از شهرستانهای اطراف تهیه كند.
سرمایه گذار مجتمع فولاد كاویان گناباد نیز گفت: فاز اول این طرح شامل تولید شمش آهنی و فولادی به ظرفیت 50 هزار تن و مقاطع سبك فلزی به ظرفیت 50 هزار تن می باشد.
باقرزاده افزود: برای عملیاتی شدن این پروژه، به دو كوره هفت تنی نیاز است و كل پروژه تا 280 هزار تن هم قابلیت توسعه دارد.

گفتنی است معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت قبل از این از کارخانه چینی تقدیس گناباد بازدید نمود.

IMG 6090


IMG 6108


IMG 6110


IMG 6113


IMG 6114
نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید