امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
جمعه, 23 آذر 1397 03:17
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

کانون های آلوده به تب برفکی در گناباد قرنطینه شده اند

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: تب برفکی در دو روستای گناباد شایع شده و دستور قرنطینه دام ها در این روستاها صادر شده است.

به گزارش گناباد20، محمد رشتی باف معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضویدکتر محمد رشتی باف در گفتگويي، اظهار کرد: گزارشات در خصوص تب برفکی که دامداران اعلام کرده اند و هم اداره ما در گناباد بررسی کرده به دست ما رسیده است.

وی افزود: تب برفکی یک بیماری بومی در منطقه خاورمیانه است و در حال حاضر در سطح استان نیز گزارشاتی در خصوص این بیماری به دست ما رسیده است و خوشبختانه در حال حاضر این بیماری در استان مهار شده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی ابراز کرد: براساس اطلاعات ما شیوع این بیماری از دو کانون در گناباد بوده که روستاهای بیلند و قوژد می باشد که در این کانون ها ماده ضدعفونی توزیع شده و دستور قرنطینه دام های این دو کانون صادر شده است.

رشتی باف تصریح کرد: شیر تولیدی از دامداری های آلوده به هیچ عنوان نباید به مراکز جمع آوری برده شود و این شیر ها باید مستقیماً به کارخانه ارسال تا پاستوریزه گردد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: در خصوص اطلاع رسانی این بیماری ضعیف عمل شده و این را قبول داریم و این امکان وجود داشت تا به دامداران اطلاع رسانی و آموزش های لازم جهت پیشگیری صورت می گرفت.

وی با اشاره به واکسن های موجود در بازار افزود: افزایش قیمت واکسن های فرانسوی صحت دارد ولی این افزایش به دلیل این بیماری نبوده و واکسن های مریال سری جدید که فرانسوی می باشد قیمت آن افزایش یافته و واکسن رازی ایرانی که در بازار وجود دارد مورد تایید ما است و به خوبی جواب داده است.

رشتی باف خاطرنشان کرد: در صورتی که سازمان دامپزشکی واکسن مورد نظر را در اختیار ما قرار دهد آمادگی واکسینه کردن تمام دام های گناباد را داریم که این مهم نیاز به پیگیری های کلان در تهران دارد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی عنوان کرد: به زودی جهت بررسی دقیق تر موضوع کارشناسانی به محل های آلوده اعزام خواهند شد تا ظرف چند روز آینده گزارش دقیقی از میزان آلودگی این بیماری در گناباد تهیه گردد.

منبع:گنابادنيوز

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید