امروز: دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 15:46
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

جشنواره سراسری نوای رضوی با برتری دانشگاه خوزستان پایان یافت

اختتامیه نوای رضوی گناباد  6جشنواره سراسری تواشیح و همخوانی نوای رضوی ویژه دانشگاهیان که دیروز به میزبانی مجتمع آموزش عالی  گناباد در محل سالن ارشاد اسلامی آغاز شده بود ظهر روز چهارشنبه با برتری گروه تواشیح دانشگاه علمی و کاربردی استان خوزستان پایان یافت.
95.9.24
همچنین گروههای تواشیح حضرت ولیعصر(عج) دانشگاه علوم پزشکی قم و دانشگاه شهید مدنی تبریز رتبه های دوم و سوم این جشنواره را کسب کردند.
 
ترویج فرهنگ و معارف رضوی و استفاده از ظرفیتهای دانشگاهها
جشنواره-نوای-رضوی-گناباد-4دکتر حسین نجاری رییس مجتمع آموزش عالی گناباد و دبیر اجرایی جشنواره سراسری نوای رضوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ و معارف رضوی و استفاده از ظرفیتهای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در این زمینه ذکر کرد.
وی ادامه داد: جشنواره های دانشگاهی جنبی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در 29 دانشگاه سراسر کشور برگزار می شود.
دکتر نجاری گفت: با فراخوان آثار ارسال شده به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور 39 گروه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره نوای رضوی ارسال کردند که از این تعداد 19 گروه به بخش داوری نخست و 11 گروه هم به بخش نهایی راه یافتند.
وی خاطر نشان کرد: حدود 80 نفر از دانشگاههای 10 استان کشور در مدت دو روز برگزاری این جشنواره در بخشهای سرود، همخوانی و تواشیح با موضوع فرهنگ و معارف امام رضا (ع) با هم به رقابت می پردازند.

 وظیفه دانشگاهها برای عمق بخشی معارف قرآنی در جامعه بسیار حساس است
فرماندار گناباد در این مراسم گفت: فعالیتهای قرآنی دانشگاهها و ادارات و سازمانها در صورتی اثربخشی خواهد داشت که به صورت کاربردی محور بخشهای مختلف قرار گیرد و وظیفه دانشگاهها برای عمق بخشی معارف قرآنی در جامعه بسیار حساس است.
دکتر محمدعلی نبی پور افزود: دانشگاهها باید با فعالیت بیشتر در بخش پژوهشهای قرآنی نتایج آنها را به صورت کاربردی در جامعه تبدیل و سایر بخشها هم از نتایج این پژوهشها بهره بگیرند.
وی ادامه داد: دولت یازدهم در کنار حمایت بیش از پیش از مراکز و بخشهای خصوصی فعال در زمینه معارف قرآنی توجه خاصی به گسترش و عمق بخشی کمی و کیفی فعالیتهای قرآنی داشته که از جمله آنها می توان به تهیه طرح بالادستی برای ساماندهی و افزایش اثربخشی این بخشها اشاره کرد.
انتقال فرهنگ و معارف اهل بیت به ‌وسیله هنر می‌کنند
امام‌ جمعه گناباد در مراسم پایانی جشنواره سراسری نوای رضوی از گسترش فرهنگ و معارف امام رضا (ع) و اهل بیت علیهم السلام و برگزاری این قبیل جشنواره ها به عنوان ابزار مهم در مقابله با ترفندهای دشمنان و از جمله جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان یاد کرد.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب گفت: اساتید و دانشجویانی که اقدام به انتقال این پیامها و ارزشها به ‌وسیله هنر می‌کنند افسران مبارزه با جنگ نرم دشمنان هستند و از وظایف خطیری در این زمینه برخوردارند.
وی افزود: در شرایطی که غربیان از ابزار هنر مانند آوا، تئاتر و سینما برای پیاده‌سازی اهداف خصمانه شان بهره می گیرند باید از قابلیتهای هنر متعهد و ارزشمدار برای خنثی سازی این توطئه ها استفاده کرد.
امام جمعه گناباد ادامه داد: اگر هنرمندان متعهد از شعر، ادب، سینما و سایر هنرها برای انتقال پیام دین و ارزشهای اسلامی استفاده کنند در جذب مخاطب و افزایش تاثیرگذاری آثار خود گامهای موثری بر می دارند.
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید