آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

جشنواره سراسری نوای رضوی با برتری دانشگاه خوزستان پایان یافت

اختتامیه نوای رضوی گناباد  6جشنواره سراسری تواشیح و همخوانی نوای رضوی ویژه دانشگاهیان که دیروز به میزبانی مجتمع آموزش عالی  گناباد در محل سالن ارشاد اسلامی آغاز شده بود ظهر روز چهارشنبه با برتری گروه تواشیح دانشگاه علمی و کاربردی استان خوزستان پایان یافت.
95.9.24
همچنین گروههای تواشیح حضرت ولیعصر(عج) دانشگاه علوم پزشکی قم و دانشگاه شهید مدنی تبریز رتبه های دوم و سوم این جشنواره را کسب کردند.
 
ترویج فرهنگ و معارف رضوی و استفاده از ظرفیتهای دانشگاهها
جشنواره-نوای-رضوی-گناباد-4دکتر حسین نجاری رییس مجتمع آموزش عالی گناباد و دبیر اجرایی جشنواره سراسری نوای رضوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ و معارف رضوی و استفاده از ظرفیتهای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در این زمینه ذکر کرد.
وی ادامه داد: جشنواره های دانشگاهی جنبی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در 29 دانشگاه سراسر کشور برگزار می شود.
دکتر نجاری گفت: با فراخوان آثار ارسال شده به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور 39 گروه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره نوای رضوی ارسال کردند که از این تعداد 19 گروه به بخش داوری نخست و 11 گروه هم به بخش نهایی راه یافتند.
وی خاطر نشان کرد: حدود 80 نفر از دانشگاههای 10 استان کشور در مدت دو روز برگزاری این جشنواره در بخشهای سرود، همخوانی و تواشیح با موضوع فرهنگ و معارف امام رضا (ع) با هم به رقابت می پردازند.

 وظیفه دانشگاهها برای عمق بخشی معارف قرآنی در جامعه بسیار حساس است
فرماندار گناباد در این مراسم گفت: فعالیتهای قرآنی دانشگاهها و ادارات و سازمانها در صورتی اثربخشی خواهد داشت که به صورت کاربردی محور بخشهای مختلف قرار گیرد و وظیفه دانشگاهها برای عمق بخشی معارف قرآنی در جامعه بسیار حساس است.
دکتر محمدعلی نبی پور افزود: دانشگاهها باید با فعالیت بیشتر در بخش پژوهشهای قرآنی نتایج آنها را به صورت کاربردی در جامعه تبدیل و سایر بخشها هم از نتایج این پژوهشها بهره بگیرند.
وی ادامه داد: دولت یازدهم در کنار حمایت بیش از پیش از مراکز و بخشهای خصوصی فعال در زمینه معارف قرآنی توجه خاصی به گسترش و عمق بخشی کمی و کیفی فعالیتهای قرآنی داشته که از جمله آنها می توان به تهیه طرح بالادستی برای ساماندهی و افزایش اثربخشی این بخشها اشاره کرد.
انتقال فرهنگ و معارف اهل بیت به ‌وسیله هنر می‌کنند
امام‌ جمعه گناباد در مراسم پایانی جشنواره سراسری نوای رضوی از گسترش فرهنگ و معارف امام رضا (ع) و اهل بیت علیهم السلام و برگزاری این قبیل جشنواره ها به عنوان ابزار مهم در مقابله با ترفندهای دشمنان و از جمله جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان یاد کرد.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب گفت: اساتید و دانشجویانی که اقدام به انتقال این پیامها و ارزشها به ‌وسیله هنر می‌کنند افسران مبارزه با جنگ نرم دشمنان هستند و از وظایف خطیری در این زمینه برخوردارند.
وی افزود: در شرایطی که غربیان از ابزار هنر مانند آوا، تئاتر و سینما برای پیاده‌سازی اهداف خصمانه شان بهره می گیرند باید از قابلیتهای هنر متعهد و ارزشمدار برای خنثی سازی این توطئه ها استفاده کرد.
امام جمعه گناباد ادامه داد: اگر هنرمندان متعهد از شعر، ادب، سینما و سایر هنرها برای انتقال پیام دین و ارزشهای اسلامی استفاده کنند در جذب مخاطب و افزایش تاثیرگذاری آثار خود گامهای موثری بر می دارند.
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ghazaliyateghasemi02
#کتابشناسی گناباد"
قابل توجه نویسندگان محترم گنابادی
با سلام و عرض ادب
به اطلاع می رساند، کتابی با عنوان "کتابشناسی گناباد" با هدف معرفی کتابهای نویسندگان و مترجمان گنابادی در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارد .
لطفاً از شما نویسنده محترم گنابادی دعوت می شود، چنانچه در این خصوص اطلاعاتی تاکنون ارسال نکرده اید و یا با شما تماس گرفته نشده است، جهت درج اطلاعات کتابهای شما در کتاب فوق، موارد زیر را به مهندس پدرام تحویل دهید:
دو نسخه از کتابها
 یک قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید
 زندگینامه مختصر نویسنده(حداکثر دو خط )
 زندگینامه نویسنده(حداکثر یک صفحه A4)
 شرح مختصر کتاب (حد اکثر سه خط)
 شرح خلاصه کتاب (حداکثر یک صفحه A4)
 شماره تماس نویسنده
—------------------------------------------------------------------------------------------
شماره تلفن تماس و هماهنگی:
09155339481
لطفاً به سایر نویسندگان گنابادی که می شناسید هم اطلاع رسانی بفرمایید.
با تشکر گروه نویسندگان "کتابشناسی گناباد"
محل تبلیغ شما
منتظر تبلیغات شما هستیم
براي درج تبليغات خود با ما(ارتباط با ما)تماس بگيريد
متن و عكس تبليغ خود را به آدرس info@Gonabad20.ir ارسال نمائيد