امروز: دوشنبه, 01 مرداد 1397 04:29
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

"مهاجرت" از دلایل اصلی افزایش سن در گناباد است


معاون دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: متاسفانه مهاجرت یکی از دلایل اصلی افزایش سن در گناباد است و جوانان این شهر برای کار و یا دلایل دیگر مهاجرت کرده‌اند.

علی عالمی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در سال 1435 از هر 3 گنابادی یکی بالای 60 سال سن خواهد داشت که نشانه رشد پیری جمعیت در شهرستان است. با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی چند دکتر در رشته سالمندی جذب شده که در آینده کلینیک ویژه سالمندان نیز در گناباد راه اندازی می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: کاهش ازدواج را می‌توان یکی از دلایل پیری جمعیت دانست زیرا با کاهش ازدواج فرزند‌آوری نیز کاهش می‌یابد که به مرور بر روی جمعیت تاثیر می‌گذارد. متاسفانه در حال حاضر فاصله بین ازدواج و فرزند‌آوری نیز افزایش یافته و خانواده ها به سمت تک فرزندی رفته‌اند که این خود دلیلی دیگر از افزایش سن در جامعه است.

وی دلیل افزایش سن جمعیت در گناباد را در ابتدا مهاجرت دانست و افزود: متاسفانه مهاجرت یکی از دلایل اصلی افزایش سن در گناباد است و جوانان این شهر برای کار و یا دلایل دیگر مهاجرت کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان داشت: سند باوروی که در وزارت بهداشت تهیه و ابلاغ شده به همراه توصیه‌های مقام معظم رهبری در زمینه جمعیت می‌تواند چراغ راه برای رفع این معضل باشد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید