امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 30 بهمن 1397 23:48
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

لزوم اعطای امتیازات ویژه توسط شهرداری و دولت برای احیای بافت‌های فرسوده

عضو کمیسیون عمران مجلس، با طرح سوالی مبنی بر اینکه زوجین خانه اولی چگونه با ٢٠٠ میلیون تومان می‌خواهند صاحب مسکن شوند، گفت:طرح جامع مسکن باید توسط دولت به مجلس ارائه شود.

به گزارش گناباد20،حمید بنایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گذشت یکسال از راه اندازی طرح صندوق پس انداز یکم، گفت: کمیسیون عمران مجلس تاکنون گزارش کاملی درباره اجرای این طرح از دولت و مرکز پژوهشها اخذ نکرده که ظرف یک سال گذشته چه اتفاقی در این طرح رخ داده البته این طرح فی نفسه طرح خوبی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با طرح سوالی مبنی بر اینکه با ۱۲۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان کجای تهران می توان مسکن تهیه کرد، افزود: زوجین خانه اولی چگونه با ٢٠٠ میلیون تومان می‌خواهند صاحب مسکن شوند، آیا می توان در تهران جایی را پیدا کرد، که به این مبالغ مسکن تهیه کرد، بعید به نظر می رسد، البته شاید بتوان در حاشیه شهر این شهر و متراژهای پایین مسکن پیدا کرد، اما این مسکن، مسکن مطلوب به مردم نیست .

مسکن مطلوب مردم در جمهوری اسلامی چیز دیگری تعریف شده است

بنایی با اشاره به اینکه مسکن مطلوب مردم در جمهوری اسلامی آن هم با نگاه توسعه و عدالت چیز دیگری تعریف شده است، ادامه داد: شاید با طرح مسکن پس انداز یکم بازار مسکن تکان جزئی داشته باشد اما آنچه که مطلوب بوده رخ نمی دهد، بخش بزرگی از خروج از رکود با به رونق بخش ساختمان اتفاق می افتد، چراکه هر واحد ساختمانی بیش از ۱۰۰ شغل در حوزه های آهن، میلگرد،نقاش، بنا، سنگ و نما و غیره ایجاد می‌کند.

وی یادآور شود: علیرغم اینکه در دوره دولت یازدهم بازار مسکن رونق پیدا نکرد، اما رئیس‌جمهور در برنامه‌های خود برای معرفی کابینه دولت دوازدهم بر رونق بازار مسکن در دولت جدید تاکید کرد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی،با بیان این طرح جامعه مسکن باید توسط دولت به مجلس ارائه شود، افزود: درغیر این صورت نمایندگان مجلس و کمیسیون های تخصصی با دولت باید طرح جامع مسکن را تهیه کنند یا طرح مسکن اجتماعی یا طرح پخته تریاز مسکن مهر به مجلس ارائه، یا بافت‌های فرسوده به درستی احیا شود.

تسهیلات با سود کم باید تزریق شود تا مردم بتوانند با وام جزئی صاحب‌خانه شوند

وی با تاکید بر اینکه برای احیای بافت فرسوده شهرداری و دستگاه‌های اجرایی باید در بخش امتیازات واگذاری،حق انشعابات، صدور پروانه و تراکم ها کمک کنند، ادامه داد: تسهیلات با سود کم باید تزریق شود تا مردم بتوانند با وام جزئی صاحب‌خانه شوند، چراکه با طرخ پس انداز مسکن یکم بازار تکان خورد، اما دوباره متوقف شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون عمران در نشست با وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند اجرای طرح مسکن اولی ها اخذ می کند تا با حمایت بیشتر این طرح پیش رود./

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000