امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 30 بهمن 1397 23:38
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

دولت با کمک به کشاورزان خسارات ناشی از آفات نباتی و خشکسالی را جبران کند

01نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت اشتغال در گناباد و بجستان از کشاورزی و زراعت است که متاسفانه با توجه به خشک سالی ها و سرمازدگی ها این حوزه دچاربحران شده است.

به گزارش گناباد20،حمید بنایی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: به دلیل دور بودن از مرکز استان و اینکه در منطقه ای واقع شده ایم که هم خشکسالی 18 ساله ما را آزار می دهد و هم دچار حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله و ریزگردها هستیم، هنوز زیر ساخت های شهرستان فراهم نیست و نیاز به توجه بیشتر دولت داریم.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در این مدت به کمک هایی به این منطقه کرده که کافی نیست، گفت: اکثر جاده های این دو شهرستان هنوز دوبانده نیست،جاده گناباد به سمت مهنه در حال انجام است و محور گناباد به سمت خضری و بجستان به سمت فردوس و بجستان به سمت بردسکن نیز دوبانده نیست و همیشه شاهد تلفات زیاد جاده ای در این محورها هستیم که عملیات اجرایی دوبانده شدن و یا چهاربانده شدن مسیر آغاز شده است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه ریل، اتفاق خوبی در مجلس افتاد و پروژه احداث راه آهن زاهدان -مشهد که گناباد را نیز دربرمی گیرد،کلید خورد افزود:مسیر ایستگاه از سمت کال شور به سمت گناباد در فاصله 55 کیلومتری بجستان به گناباد قرار دارد و قول داده اند که مناقصه آن برگزار شود چراکه ردیف بودجه آن در بودجه 96 دیده شده است.

تاثیر راه آهن مشهد- زاهدان در توسعه واشتغال زایی در گناباد

وی خاطرنشان کرد: مسیر راه آهن مشهد – زاهدان بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان هزینه در بر دارد و امیدواریم این پروژه نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در منطقه گناباد داشته باشد.

بنایی با اشاره به اینکه ضعف حوزه انتخابیه خود در موضوع اشتغال خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه بیمارستان علامه بهلول گنابادی که اواخر سال گذشته افتتاح شد، فراخوان 40 نفر نیروی خدماتی و شرکتی داده بود که بالغ بر 1800 نفر با مدرک تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس ثبت نام کردند از این رو از دولت انتظار داریم پیگیر شعارها و طرح هایی که در زمینه ایجاد اشتغال مطرح کرد، باشد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات کشاورزی این منطقه خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر 100 میلیارد تومان به مزارع زعفران گناباد و باغات انار بجستان خسارت وارد شده است و متاسفانه آفاتی که به جان باغات انار بجستان افتاده است باعث شده است که کشاورزان درختان خود در اصطلاح کف بُر و از ساقه قطع کنند.

برداشت سالانه 25 هزارتن انار از باغات بجستان

بنایی تصریح کرد: سالانه حدود 25 هزار تن انار مرغوب از باغات بجستان برداشت می شد که با توجه به خسارات وارده جلسات متعددی با مسئولان دولت داشته ایم و از آن ها خواسته ایم که به مردم منطقه کمک کنند.

تولید روزانه 220تن شیر در گناباد و بجستان

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: حداقل30 تا 40 درصد ظرفیت اشتغال در گناباد و بجستان از کشاورزی و زراعت است که که متاسفانه با توجه به خشک سالی ها و سرمازدگی ها این حوزه دچاربحران شده است.

نائب رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی همچنین با بیان اینکه به همت دامداران گنابادی در روز بالغ بر 220 تن شیر در گناباد و بجستان تولید می شود، افزود: از دولت و وزارت جهاد کشاورزی خواسته ایم که در خرید نهاده های دامی و تسهیلات کم بهره و درازمدت به کشاورزان کمک کند./

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000