امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
دوشنبه, 29 بهمن 1397 16:47
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

بنایی نائب رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی شد

 
حمید-بنایی-نماینده-گنابادمجمع نمایندگان خراسان رضوی صبح امروز برگزار و حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار به عنوان رئیس مجمع، حمید بنایی نماینده مردم گناباد، به عنوان نایب رئیس و هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور به عنوان دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی انتخاب شدند.
 
95.4.22

نماینده مردم مشهد در مجلس خبر داد:
مقصودی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی شد
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، مجمع نمایندگان خراسان رضوی صبح امروز برگزار و حسین مقصودی به عنوانمقصودی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی شد رئیس این مجمع انتخاب شد.

رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد وکلات با اعلام این خبر، گفت: مجمع نمایندگان خراسان رضوی که با گذشت مدت زیادی از آغاز به کار مجلس جدید، هنوز تشکیل نشده بود، صبح امروز با حضور نمایندگان استان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست، حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار به عنوان رئیس مجمع و حمید بنایی نماینده مردم گناباد، به عنوان نایب رئیس انتخاب شدند.

شیران افزود: هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس نیز به عنوان دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی انتخاب شد.


 

 

ابهام و اختلاف در مجمع نمایندگان خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- در پی گذشت حدود دو ماه از آغاز فعالیت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی موضوع انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در هاله ای از ابهام و اختلاف قرار داد.
ابهام و اختلاف در مجمع نمایندگان خراسان رضوی
ظهر امروز یکی از رسانه ها مصاحبه ای به نقل از رضاشیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مبنی مبنی بر انتخاب هیات رئیسه جدید مجمع نمایندگان خراسان رضوی بعد از برگزاری نشست صبح امروز 22 تیر ماه این مجمع منتشر کرد.
این خبر از انتخاب حسین مقصودی نماینده مردم شهرستان سبزوار، جوین، جغتای و داورزن به عنوان رئیس، حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان به عنوان نایب رئیس و هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به عنوان سخنگو و دبیر مجمع نمایندگان خراسان رضوی برای مدت یک سال گزارش داد.
انتشار این خبر در شرایطی رقم خورد که اعتراضها و مخالفتهای متعدد شماری از نمایندگان خراسان رضوی، تکذیب برگزاری جلسه انتخاب هیات رئیسه مجمع و عدم حضور آنان در این جلسه از گوشه و کنار به گوش می رسید.
نماینده مردم درگز ضهر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار بی اطلاعی از برگزاری نشستی با عنوان مجمع نمایندگان خراسان رضوی و انتخاب هیات رئیسه آن اظهار کرد: من نیز اخباری در زمینه انتخاب هیات رئیسه یک سال آینده شنیده ام ولی هیچ جلسه ای در این زمینه برگزار نشده است.
عبدالله حاتمیان افزود: در آخرین نشست مجمع نمایندگان هفته پیش بحث بر سر اساسنامه مجمع بوده و به هیچوجه جلسه ای در زمینه انتخاب هیات رئیسه برگزار نشده است.
نماینده مردم تایباد، باخرز و تربت جام نیز به خبرنگار ایرنا گفت: صبح امروز نامه ای حاوی پیشنهادی مبنی بر انتخاب آقایان مقصودی، بنایی و خانم چنارانی به عنوان اعضای هیات رئیسه جهت امضا به من نشان داده شد، با توجه به اینکه این نامه صرفا پیشنهاد بود من نیز با آن موافقت و نسبت به امضا اقدام کردم.
جلیل رحیمی جهان آبادی افزود: این پیشنهاد طبق روال منطقی و عادی باید بررسی و به رای سایر اعضای مجمع گذاشته شود اما هیچ اعلامی مبنی بر برگزاری جلسه انتخابی هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی اعلام نشده و از برگزاری هرگونه جلسه ای بی خبر هستم.
وی ادامه داد: پیشنهاد و نظر همه در این خصوص باید شنیده می شد و چنین انتخابی صرفا بر مبنای یک فهرست پیشنهادی اقدامی کاملا غیراخلاقی است.
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه از دیگر نمایندگان بی اطلاع از برگزاری جلسه صبح امروز مجمع نمایندگان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: من فهرست پیشنهادی را امضا نکردم و با توجه به متعدد بودن فهرستهای پیشنهادی، بررسی و انتخاب نهایی باید در قالب برگزاری جلسه رسمی مجمع نمایندگان استان صورت گیرد.
سعید باستانی افزود: برگزاری جلسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در تهران برای چهارشنبه 23 تیر به من اطلاع داده شده است.
وی ادامه داد: دستور کار جلسه فردا نیز بررسی اساسنامه مجمع اعلام شده و نه هیچ مطلب دیگری، انتخاب هیات رئیسه باید با حضور و توافق همه حاضران و نمایندگان صورت گیرد.
نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد نیز مخالفت خود را با افراد اعلام شده به عنوان هیات رئیسه مجمع نمایندگاه خراسان رضوی اعلام و بیان کرد: هنوز انتخاباتی در این زمینه برگزار نشده و من نیز به دلیل مخالفتم با فهرست پیشنهادی آن را امضاء نکرده ام.
بهروز بنیادی افزود: هیچ نشستی برای انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نه برگزار و نه اعلام شده است.
حمید گرمابی از دیگر نمایندگان مردم خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری و هماهنگی جلسه مجمع بسیار مشکل است، برخی دوستان اقدام به گرفتن امضاء برای فهرست پیشنهادی خود کردند که با توجه به مخالفتم با چنین روندی آن را امضاء نکردم.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه افزود: تعدادی از نمایندگان امضاء کننده نیز گفته اند که در رودربایستی قرار گرفته و اقدام به امضا کرده اند.
وی ادامه داد: نمایندگان به عنوان افرادی که اقدام به قانونگذاری در کشور می کنند باید نسبت به رعایت قانون و روال قانونی پیشرو باشند.
این نماینده مجلس گفت: این روند و عدم برگزاری جلسه انتخابی و اکتفا به فهریست پیشنهادی امضاء شده، به هیچوجه درست و قانونی نیست.
وی افزود: نه جلسه ای برگزار شده و نه اطلاعی نسبت به برگزاری جلسه به اینجانب داده شده است، تنها برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان در روز چهارشنبه(فردا) به اطلاع اینجانب رسیده است.
به رغم این اظهارات صریح، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که منبع خبر منتشره در مورد انتخاب هیات رئیسه این دوره مجمع نمایندگان خراسان رضوی است به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری جلسه به اطلاع همه نمایندگان استان رسیده و طبق اعلام، صبح امروز با حضور 14 نفر از نمایندگان استان برگزار شد.
رضاشیران خراسانی افزود: چهار نماینده که در این جلسه شرکت نکردند که برای اعلام نام آنها حضور ذهن ندارم.
وی ادامه داد: جلسه انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی بطور رسمی برگزار شده و طبق این نشست اعضای هیات رئیسه نیز اطلاع رسانی شده اند.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و داورزن که طبق اعلام انجام شده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هر انتخابی موافقان و مخالفانی دارد.
حسین مقصودی افزود: بحث تنها بر سر اکثریت آراء است وهمانطور که نمایندگان خراسان رضوی طبق قانون و با اکثریت آراء انتخاب شده اند، هیات رئیسه مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی نیز با اکثریت آراء انتخاب شد.
وی ادامه داد: تاکنون دو تا سه بار از نمایندگان استان برای شرکت در جلسه و انتخاب هیات رئیسه دعوت شده است، این جلسات بعضا به حد نصاب می رسید و یا نمی رسید اما اکثریت تصمیم گرفته اند که اینجانب به عنوان رئیس مجمع انتخاب شوم.
این نماینده مجلس گفت: نگاه اینجانب فراجناحی و فرابخشی است و وابسته به جناح خاصی نیستم و با توجه به سابقه مدیریت اجرایی در استان، این انتخاب صورت گرفته است.
وی افزود: صورتجلسه و امضای 13 نماینده وجود دارد و به عنوان سندی قابل ارائه به هر مرجعی که لازم باشد محیا است، اگر بعد از چهار بار دعوت از نمایندگان فردی به جلسه نیامده و در انتخاب شرکت نکرده مشکل خودشان است.
مقصودی ادامه داد: هیات رئیسه سنی شامل سید امیرحسین قاضی زاده، جواد کریمی قدوسی و رضا شیران خراسانی نمایندگان مشهد و کلات اقدام به دعوت از همه نمایندگان برای انتخاب هیات رئیسه با ارسال پیامک داشتند و پنج نفری که حضور نداشتند صرفا به زمان و مکان برگزاری جلسه معترض بودند.
وی گفت: اعتراضها به ماهیت برگزاری جلسه نیست بلکه به زمان و مکان آن در تهران است، تنها استانی که تاکنون اقدام به انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خود نکرده خراسان رضوی بود.
این نماینده مجلس افزود: باید برای پیشبرد برنامه ها، معرفی و شرکت نمایندگان به کمیته های برنامه ریزی و شورای استان و نیز برقراری ارتباطات و امضای نامه ها، هیات رئیسه انتخاب می شد که تاکنون در این زمینه بلاتکلیف بودیم.
وی همچنین با اظهار بی اطلاعی از فهرست پیشنهادی که به امضای شماری از نمایندگان رسیده ادامه داد: فردا نیز جلسه ای با دعوت پیامکی یکی از نمایندگان برگزار می شود.
مقصودی گفت: صورتجلسه امضاء شده نشست انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در اختیار من است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.
نماینده گناباد و بجستان نیز که به عنوان نایب رئیس انتخابی اعلام شده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به صورت گروهی جلسات مختلفی در زمینه انتخاب هیات رئیسه برگزار شد که بین 9 تا 14 نفر از نمایندگان در آنها شرکت داشته اند.
حمید بنایی افزود: انتخاب هیات رئیسه در قالب جلسه ای صبح امروز برگزار شد، من با تاخیر و به عنوان آخرین فرد به جلسه رسیدم اما فهرست امضاء شده نمایندگان موجود است.
وی ادامه داد: هدف انجام کار و پیشبرد امور برای رشد و توسعه خراسان رضوی است و با توجه به برگزاری جلسه فردای مجمع نمایندگان، در صورتی که فردی به انتخاب اینجانب اعتراض دارد از نایب رئیسی مجمع نمایندگان خراسان رضوی کناره گیری می کنم.
استان شش میلیون نفری خراسان رضوی 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی از 12 حوزه انتخابیه این استان دارد.
همچنین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مجموع 13 کمیسیون تخصصی مجلس، نمایندگان منتخب خراسان رضوی در 11 کمیسیون عضو هستند.
بر این اساس جای نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی تنها در دو کمیسیون انرژی، نیز برنامه، بودجه و محاسبات خالی است.

کد خبر: 82146350 (5440685) | تاریخ خبر: 22/04/1395 | ساعت: 17:24

 


 

 

نماینده نیشابور در گفت‌و‌گو با ایلنا:
مجمع نمایندگان خراسان رضوی هیچ جلسه‌ای برگزار نکرده است
نماینده استان خراسان رضوی با بیان اینکه جلسه ای از سوی مجمع نمایندگان برگزار نشده و انتخاب دبیر و رییس مجمع مورد تایید نمایندگان استان نیست گفت: به اسم تفاهم نامه از برخی نمایندگان فراکسیون امید امضا گرفتند

 

حمید گرمابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص انتشار خبر برگزاری جلسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی و انتخاب دبیر و رئیس مجمع از سوی اعضای حاضر در آن جلسه اظهار داشت: هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده و تنها صورت جلسه‌ای به امضای برخی نمایندگان استان رسیده است.

 

نماینده نیشابور اضافه کرد: این انتخاب‌ها از طریق رایزنی‌هایی که خارج از جلسه صورت گرفته بود شکل گرفته و بعد از آن صورت جلسه به امضای برخی نمایندگان رسیده است.

 

گرمابی با بیام اینکه تعدادی از دوستان که درگیر این فرایند بودند صورت جلسه را امضا کردند، گفت: اعضای فراکسیون امید این صورت جلسه را امضا نکردند.

 

نماینده نیشابور تاکید کرد: برخی از نمایندگان فراکسیون گفته‌اند به ما گفتند این تفاهم نامه است و امضا گرفتند. از این رو این افرا. متوجه نشدند برگه‌ای که امضا می‌کنند صورت جلسه است.

 

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: انتخاب‌های صورت گرفته در این جلسه در شرایط عادی نبوده است و قرار است مجمع نمایندگان فردا تشکیل جلسه دهند و در این جلسه نسبت به رئیس و دبیر مجمع تصمیم‌گیری می‌شود.


 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000