امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 30 بهمن 1397 23:37
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

رجایی: مخالف استانی شدن انتخابات هستم

riyab 16نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی: من نگرانم که با اجرایی شدن استانی شدن انتخابات، ‌شهرستان های کوچک ضرر نمایند .
94.2.4
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس:
در استانی شدن انتخابات مجلس، شهرستان های کوچک ضرر می کنند
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح استانی شدن انتخابات،‌ با توجه به اینکه نمایندگان تنها نیاز به ۱۵ درصد آرای حوزه انتخابیه خود را دارند، احتمال دارد احساس کنند به شهرهایی که رای بیشتری به آنها داده اند، تعلق دارند و در اینصورت شهرستان های کوچک ضرر می کنند.
«حجت الاسلام دکتر محمد رجایی» ظهر (جمعه) در گفتگو با خبرنگار ندای گناباد با اشاره به اینکه طرح استانی شدن انتخابات از مجلس پنجم مطرح بوده است، گفت: یکی از دلایل استانی شدن انتخابات مجلس، ارتقاء سطح نمایندگان بوده و افرادی که از لحاظ سابقه اجرایی و مدارج علمی برتر بوده و در سطح ملی و استانی شناخته شده باشند، به عنوان نماینده انتخاب می شوند.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در حال حاضر منطقه ای فکر می کنند و به قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون که از وظایف مهم مجلس است، توجه نمی شود، افزود: با استانی شدن انتخابات، نمایندگان ملی تر فکر خواهند نمود.
رجایی کاهش مشارکت مردم و عدم دسترسی مردم به حاکمیت را ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات در مجلس های گذشته عنوان کرد و افزود: در مجلس نهم طرح به گونه اصلاح شد که آن مشکلات کمتر شود به گونه ای که هر حوزه انتخابیه که طبق قانون تعداد نمایندگان آن مشخص شده، همان تعداد نماینده داشته باشد و فردی که بخواهد نماینده شهرستان شود (ضمن بومی بودن آن شهرستان) باید از بین کاندیدای شهرستان در سطح استان بالاترین آرا را داشته باشد و حداقل ۱۵ درصد آرای آن شهرستان را نیز داشته باشد .
    رجایی: من نگرانم که با اجرایی شدن استانی شدن انتخابات، ‌شهرستان های کوچک ضرر نمایند که در اینخصوص، جهت سخنرانی در صحن علنی مجلس به عنوان مخالف ثبت نام کردم اما اسم من در قرعه کشی بیرون نیامد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، طرح مطرح شده در مجلس نهم را علی رغم برطرف شدن برخی مشکلات طرح قبلی، دارای مشکل دانست و افزود: به خاطر اینکه هر نماینده تنها نیاز به ۱۵ درصد آرای حوزه انتخابیه خود دارد و مابقی آرای خود را (که عمده رای می باشد) از شهرهای دیگر اخذ می نماید،‌ شهرستان های کوچک ضرر می نمایند.
رجایی ادامه داد: علت ضرر شهرستان کوچک این است که اگر این نماینده تعهد لازم را نسبت به حوزه انتخابیه خود نداشته باشد، با توجه به اینکه با رای حداقلی ۱۵ درصدی حوزه انتخابیه خود نماینده شده است، نسبت به موضوعات شهرستان بی اهمیت می شود.
رجایی اظهار کرد: اگر وزن شهرستان بیشتر گردد، این مشکل تا حدودی برطرف می شود.
وی عدم احساس مردم نسبت به داشتن نماینده مستقل را یکی دیگر از مشکلات این طرح برشمرد و افزود: در این طرح، اگر کاندیدایی، ۸۵ درصد آرای حوزه انتخابیه را کسب کند اما بالاترین آرای استانی را کسب ننماید، به عنوان نماینده آن شهرستان انتخاب نمی شود درحالیکه این فرد مورد انتخاب مردم شهرستان بوده و نماینده انتخاب شده،‌ در میان عامه مردم مقبولیت نخواهد داشت.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محاسن مطرح شده برای این طرح، کار کردن نمایندگان استانی برای تمامی شهرستان ها می باشد، افزود: این موضوع کلیت ندارد چون ممکن است در دو شهرستان دو پروژه مشابه وجود داشته باشد و در این شرایط نمایندگان دو دسته می شوند و همیشه این اتفاق نظر وجود ندارد که همه نمایندگان به یک سمت و سو حرکت نمایند.

واحدهای سیار میوه فروش با 20 درصد تخفیف

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

0000